Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kvalifikační turnaj amatérského mistrovství ČR 2018 - HC Turnov 1931 končí na druhém místě

24.04.2018 | Ivo Konejl

Ve dnech 20.4 až 22.4. se náš tým mužů zúčastnil kvalifikačního turnaje amatérského mistrovství ČR 2018 v Plzni. Obhajoba zlata z minulé turnajové sezóny se nepovedla. Turnaj MČRA Plzeň i tak lze považovat za úspěšný, ale ve finále náš tým prohrál 4:2 s Jindřichovým Hradcem a veze si tak domů druhé místo.

Utkání v základní skupině:
Snow boys Praha (Hvězda Praha) - HC Turnov 1931 3:4 (hráno 20.4.2018)

První utkání hrané hned po příjezdu, kdy jsme v důsledku zácpy mezi Prahou a Berounem, jeli do Plzně objížďkou objížďky, jiní zase dorazili 20 minut před začátkem po velmi dobrém výkonu na silnici. Soupeř se nechal nazvat snow boys, ale jednalo se ve skutečnosti o Hvězdu Praha. Začátek utkání se povedl, získali jsme rychle vedení 0:2 po brankách Knapa a Jágra, soupeř pak ale stejně rychle dokázal srovnat a trochu to jiskřilo. Získali jsme zpět vedení 2:3 po brance Davida Knapa, ale soupeř srovnal minutu před koncem, což nás trochu naštvalo. Naštěstí Jágr střelou příklepem z kruhu málem zlomil břevno, od kterého se střela odrazila přímo do branky a tak jsme získali první bodíky do skupiny.

Doublestar Humenné - HC Turnov 1931 0:7 (hráno 21.4.2018)

Sobotní utkání jsme odehráli už v 9:00 ráno. Hrálo se proti slovenskému celku z Humenného, který jsme měli ve skupině už minulý rok a podařilo se nám zase vyhrát. Od začátku jsme měli převahu, soupeř si vytvořil několik šancí, ale v brance stál skvělý Dulák, který vše pochytal, vlastně v sobotu nedostal branku ani v jednom ze zápasů. Útok nám šlapal jako hodinky a vypadalo vše růžově.

HC Turnov 1931 - SK VELC Zilina 4:0 (hráno 21.4.2018)

Poslední utkání ve skupině o první flek. Jednalo se o manšaft hrající krajskou soutěž ve Středočeském kraji, domácí stadion je Slaný. Utkání mělo vyrovnaný průběh, chleba se lámal přesně v půlce, kdy jsme během 5 minut vstřelili 4 branky z hole Maděry, Vaška, Isacha a Knapa. Utkání to nebylo jednoduché. Druhou nulu si připsal Dulák, který zůstal v sobotu nepokořen.

Čtvrtfinále:
STS Chvojkovice Brod - HC Turnov 1931 2:7 (hráno 22.4.2018)

Čtvrtfinálové utkání jsme zahájili obdrženou brankou, naštěstí o pět minut později jsme srovnali brankou Jágra a pak se rozpoutal brankostroj. Soupeři byli zpravidla odchovanci Jihlavy a byli velmi houževnatí, ale nám přálo štěstí a v brance stál vynikající Dulák. Minulý rok jsme s tímto soupeřem potkali v Berouně a kladl o trochu větší odpor. Ale přesto nelze považovat výsledek za měřítko. V semifinále nás čekal neoblíbený Raiders Praha s Pavlem Kašpaříkem v základu.

Semifinále:
HC Turnov 1931 - Raiders Praha 4:2 (hráno 22.4.2018)

V semifinále nás čekal obávaný tým z Prahy, v jehož řadách nastupuje množství bývalých borců z extraligy. Mírná nervozita před utkáním byla okamžitě zažehnána po 30 vteřinách hry, kdy jeden z obránců soupeře špatně zpracoval na půli hřiště nahození Mizeríka, puk převzal Isach a nabídnutou šanci proměnil. O necelou minutu později skóroval Jágr. Spadla z nás jakákoliv nervozita a začali jsme hrát svoji nátlakovou hru ze zabezpečené obrany se 2 vytaženými forčekujícímu hráči a lehounce staženým centrem zaplňujícím prostor ve středu hřiště, jehož úkolem bylo napadat protiútok nebo obsazovat uvolňující se hráče soupeře, za současného dozoru jednoho z obránců, druhý obránce jistil prostor v jiném perimetru :) Soupeř už manko nedohnal, i když snížil brankou Pavla Kašpaříka, poté zkusil za stavu 3:1 power-play, v níž vstřelil už druhou branku utkání Isach. Nicméně ještě před závěrečnou sirénou snížil na rozdíl dvou gólů opět ve formě hrající Pavel Kašpařík.