Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
Prosíme návštěvníky hokejových utkání aby dodržovali aktuální protiepidemická opatření.

Mladší žáci přivezli z Ústí n. Labem bronzové medaile

06.09.2021 | Radek Holán

V sobotu 4.9. v brzkých ranních hodinách odjeli naši hráči do Ústí nad Labem. Místní Slovan je pozval na mezinárodní turnaj za účasti ESC DRESDEN, HC STADION LITOMĚŘICE a PZ KLADNO. Hrálo se systémem 2x20 minut, kdy se bodovala každá třetina zvlášť.

Do turnaje jsme vstoupili proti domácímu týmu ospale. První dvacetiminutovku jsme prohráli 5:1. Druhou třetinu jsme se moc nezlepšili. Prohráli jsme 4:1, když se za soupeřova záda dokázal prosadit jen Dan Telyčko.
Jako druhý soupeř na nás vyšel ESC DRESDEN. Soupeř měl už v nohách zápasy s PZ KLADNO, které skončili 2:1 a 3:4. A tak na nás čekal nelehký úkol, vydolovat z utkání víc bodů než soupeř. Hlavním cílem před zápasem bylo zvednout výkon mužstva. První dvacetiminutovka přinesla celkem 11 střel na bránu, se všemi sedmi střely soupeře si poradil náš brankář Vojta Holán. Soupeř nevyužil jednu přesilovou hru a my jsme neproměnili ani jednu ze dvou výhod. A tak konečný stav 0:0 byl odpovídající průběhu hry. O takzvaném poločase se trenér Luboš snažil hráče uklidnit a motivovat k ještě lepšímu výkonu. Hned na začátku třetiny jsme se museli bránit při přesilovce soupeře, kterou nedokázal využít a navíc nás také fauloval. Při naší přesilové hře vstřelil Dan Telyčko důležitý první gól zápasu. Poté se ještě nádherně trefili kapitán týmu Dan Dubeš od modré čáry, znovu Dan Telyčko při oslabení a tři minuty před koncem pečetil výhru na 4:0 Viky Pachota.
Po výborném obědě byl naším dalším soupeřem PZ KLADNO. První obdržená branka naštěstí neplatila, protože rozhodčí pískl dřív než kotouč skončil v brance. V následujícím útoku jsme šli do vedení, kde opět vstřelil branku Dan Telyčko. Všech třináct střel soupeře Vojta Holán pokryl a když se dvě minuty do konce trefil Eda Feštr, byla z toho třetí výhra s nulou!!! Zlepšené výkony pokračovaly v následující dvacetiminutovce. Nařízené trestné střílení proměnil Eda Feštr, poté nás znovu dostal do vedení 2:1 Mário Luky Marx. Za vyrovnaného stavu 2:2 utkání rozhodl Viky Pachota svým druhým gólem v turnaji. Byla z toho pro nás důležitá výhra 3:2.
Do posledního zápasu v turnaje jsme nastoupili proti HC STADION LITOMĚŘICE. Kluci před zápasem už nedostali žádné taktické pokyny od trenéra. Po vyřčení sestavy trenér Luboš všem popřál hodně štěstí, aby se jim dařilo. Hrál se pěkný hokej, když z 23 střel pustil za svá záda Vojta čtyři. Na soupeřovu branku jsme poslali pouze 8 střel z nichž skončili za zády litoměřického gólmana po jedné brance Dana Telyčka a Edy Feštra. Na poslední dvacetiminutovku nám nezbyly síly a prohra 0:5 byla jednoznačná.

Při vyhlášení měli všichni hráči ohromnou radost z medaile. V brance celý turnaj odchytal Vojta Holán, v obraně odehráli celý turnaj Dan Dubeš, Mařena Mára Kašpar, Vašek Lamač, Vojta Hloušek, Tonda Chmelík, Vašek Beran, v útoku bojovali Dan Telyčko, Eda Feštr, Šťépa Jindra, Honza Trosberg, David Burjánek, Mario Luky Marx, Adam Sránský, Sam Soumar, Viky Pachota a Séba Šulc. Od pořadatelů jsme dostali dort a šampaňské a pohár za 3. místo. Pochvalu si také zaslouží trenéři Luboš Řehoř a Robert Jindra a vedoucí David Burjánek.

Na lavičce zaznamenal a následně tento článek napsal Radek Holán.

Aktuální články
HC Turnov 1931 - HC Slavoj Liberec 11:2

Podrobnosti připravujeme.

Mladší a starší žáci vykročili do sezóny vítězstvím

Mladší žáci porazili ve svém prvním ostrém zápasu sezóny HC Frýdlant poměrem 4:2. Tým Luboše Řehoře tak potvrdil formu po bronzovém...

Přípravný kemp ročníku 2011

Stejně jako konec loňských prázdnin, byly i letošní poslední srpnové dny pro hráče ročníku 2011 ve znamení hokejového soustředění v...

Hokej na prahu další sezóny

Přijďte v úterý 21.9.2021 od 14:30 na Zimní stadion Ludvíka Koška v Turnově na akci Týden hokeje