Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

HC Česká Lípa - HC Turnov 1931 2:6

11.11.2017 | Libor Šlechta

Turnov zažil vítězné svatomartinské odpoledne v České Lípě. Hráči z města v srdci Českého ráje si vítězstvím v České Lípě pojistili vedení v tabulce Krajské ligy mužů a odskočili před svým dnešním soupeřem už na rozdíl šesti bodů.

8. kolo | Sobota 11.11.2017, 16:00 | Česká Lípa

HC Česká Lípa - HC Turnov 1931

2:6

2:1, 0:4, 0:1

Branky: 11. Minařík (Preussler, Dvořák), 12. Holčák (Krupička, Křepelka) – 18. Šimůnek Jiří (Maděra, Hujer), 21. Hanuš (Jágr, Duda), 26. Jágr (Hanuš, Šimůnek Jakub), 29. Maděra, 30. Hanuš, 44. Duda (Zákoutský Jan, Jágr)
Vyloučení: 6:6
Využití: 0:1, v oslabení: 0:0
Zásahy brankářů: 27:33
Rozhodčí: Bernat - Serbus, Grundler

Diváci: 144

HC Česká Lípa: Kácha (od 30.min Bohatý) - Dvořák, Novák, Křepelka, Bulva, Rašín - Minařík, Preussler, Češka, Holčák, Krupička, Podávka, Zelinger, Pulda

HC Turnov 1931: Fikrt - Zákoutský Jan, Šimůnek Jakub, Zákoutský Jiří, Kysilka M., Eichler, Mikule - Hanuš, Jágr, Duda - Hujer, Maděra, Šimůnek Jiří - Zákoutský P., Řezníček, Žmolil

Komentář

Utkání v České Lípě přineslo turnovským barvám 3 body. Vítězství se nerodilo ale vůbec lehce. První třetina nebyla sehraná dobře. Hráči se nedostávali do tempa a zaostávali za domácími v bruslení. Ti stihli během 49 vteřin vstřelit 2 branky zásluhou Minaříka a Holčáka. Jedním ze světlejších momentů první třetiny tak bylo snížení z hole Jiřího Šimůnka 3 minuty před první sirénou. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:1 s pohledu domácích.
Do druhé třetiny vstoupil Turnov jako vyměněný, hýřil pohybem a už po 52 vteřinách bylo vyrovnáno, když se trefil Pavel Hanuš. V čase 25:39 napřáhl Petr Jágr, který v přesilovce poslal Turnov do vedení. Chvílemi to na hřišti vypadalo jako na Matějské. Turnov si s Českou Lípou pohrával a točil ji v obraném pásmu jako na kolotoči. Domácí v tu chvíli nevěděli kam dřív skočit. Toho turnovští využili a během minuty a půl nasázeli do sítě České Lípy 2 branky po trefách Maděry a své druhé brance v utkání Hanuš. To už nevydržel domácí brankář Kácha a nechal se vystřídat Bohatým. Během 2. třetiny hosté otáčejí herní průběh i stav utkání 4 brankami a do poslední části hry si přenesli tříbrankové vedení.
V závěrečném dějství ještě pojistil vedení parádní střelou z kruhu pod víko Jakub Duda. Hráči Turnova ve třetí třetině předvedli jistý výkon a nepustili českolipské do bezprostředního ohrožení brány, kterou opět spolehlivými zákroky hájil Tomáš Fikrt.
Na vítězném utkání mají podíl i skvělí turnovští fanoušci, kteří do České Lípy přicestovali. Vytvořili oproti několikanásobné přesile v hledišti pro naše borce domácí atmosféru a za pomocí bubnů a silných hlasivek hnali kluky k obratu a vítězství. Děkujeme.