Přípravka 2010 doma stoprocentní

21.01.2018 | Martin Volf

Nejmenší domácí borci absolvovali druhý turnaj sezóny v domácím prostředí, a tentokráte prolomili prokletí a na svém domácím ledě zůstali nepokořeni.

První zápas se soupeřem z Lomnice nad Popelkou se nesl takřka ve stejném duchu, jako předchozí konfrontace s tímto pro nás oblíbeným soupeřem. Hned prvé střídání první řady znamenalo gól a následoval tlak na soupeřovu bránu, podpořený řadou střeleckých pokusů. Tyto však bohužel dlouho ke gólu nevedly. Naši lépe bruslili, stříleli i více bojovali, ale jejich herní převaha byla dlouho bez brankového vyjádření. Teprve na konci první třetiny byla místy až drtivá převaha korunována odměnou v podobě druhého gólu. Po přestávce pak nejmladší sršni nastoupili již uklidněni a s velikou touhou vedení navýšit, což se počínaje druhou třetinou začalo i dařit a náskok se začal postupně navyšovat, byť díky vysokému nasazení, nebo velmi přísnému metru rozhodčího, došlo k nevídanému počtu nájezdů proti naší kleci. Soupeř však dokázal proměnit pouze jeden z nich a zejména třetí formace rozjela brankostroj, který vyloučil úvahy o tom, kdo prvý zápas turnaje ovládne. Domácí borci měli zápas pevně v rukou a s jistotou si dokráčeli pro výhru 8:2.
Druhý zápas pak byl prvním setkáním s velkou neznámou – Varnsdorfem. Prvý pohled na výšku některých hráčů – v daném případě hráček - vzbuzoval respekt. Poté, co se naši borci v hledišti přesvědčili, že ve druhém zápase Varnsdorf nestačil Lomnici nad Popelkou, uklidnili se a šlo spíše o to soupeře nepodcenit. K podcenění pak v žádném případě nedošlo. Již od prvních minut bylo zřejmé, že i v tomto zápase budou domácí dominovat.  Shodně jako s Lomnicí nad Popelkou prvá řada při prvním střídání zaznamenala prvý gól. Tentokráte však čekání na další branky nebylo tak dlouhé a Panteři po dlouhé minuty nevěděli, kde jim hlava stojí. Soupeř nebyl schopen nevystřelit na naši branku tak, aby střela přes naše blokující hráče doletěla až k brankaři, zatímco konto soupeře narůstalo pozvolným tempem pouze díky skvělému výkonu Varnsdorfského brankaře. I přes jeho heroický výkon zápas skončil za stavu krásných 14:2 pro Turnov.
Výsledkem turnaje jsou tak nejen dvě výhry a celkové skóre 22:4, ale zejména poznání, že všechny řady jsou schopny předvádět pěkný hokej. K vidění byly dnes nejen krásné individuální akce, ale i souhry, které ještě na sklonku minulého roku, byly takřka nemyslitelné. Důraz před oběma brankami, vysoké nasazení, vše potvrzeno kvalitním výkonem brankaře, to jsou bonusy, které si neseme do dalších bojů. Sečteno, podtrženo – trenéři mohou být právem pyšní na svou práci, rodiče na své děti, děti na svůj výkon a klub na své trenéry, hráče, rodiče i fanoušky.
Pro letošní rok jsme se rozloučili s domácím ledem a příště s Jabloncem a Varnsdorfem ve Varnsdorfu. Do dalších bojů TURNOV DO – TO – HO!

Generální partner
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant 3:4

Vyrovnaný zápas se rozhodl, po několika "šťastných" odrazech pro hosty, půl minuty před koncem utkání.

Matěj Pekař podepsal smlouvu do Buffalo Sabers

Velká gratulace ze strany HC Turnov 1931 turnovskému rodákovi Matěji Pekařovi k podpisu kontraktu s Buffalo Sabres!!!

Ročník 2009 nedal Lomnici šanci

V drtivé vítězství se proměnilo vystoupení 4. třídy s rivalem z Lomnice nad Popelkou.

Mladší žáci vyšli tentokrát bodově na prázdno

HC TS Varnsdorf - HC Turnov 1931 2:6

DHL Extraliga juniorů v Turnově

HC Turnov 1931 - HC Slavoj Liberec 4:8

HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa 10:1

HC Turnov 1931 - HC Lomnice nad Popelkou 2:5

Podzimní Dvojboj 2018 dovedli Mladší žáci k vítězství.

Muži A | Sobota 20.10.2018, 17:00
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Muži A | Sobota 27.10.2018, 17:00