Přípravka 2010 doma stoprocentní

21.01.2018 | Martin Volf

Nejmenší domácí borci absolvovali druhý turnaj sezóny v domácím prostředí, a tentokráte prolomili prokletí a na svém domácím ledě zůstali nepokořeni.

První zápas se soupeřem z Lomnice nad Popelkou se nesl takřka ve stejném duchu, jako předchozí konfrontace s tímto pro nás oblíbeným soupeřem. Hned prvé střídání první řady znamenalo gól a následoval tlak na soupeřovu bránu, podpořený řadou střeleckých pokusů. Tyto však bohužel dlouho ke gólu nevedly. Naši lépe bruslili, stříleli i více bojovali, ale jejich herní převaha byla dlouho bez brankového vyjádření. Teprve na konci první třetiny byla místy až drtivá převaha korunována odměnou v podobě druhého gólu. Po přestávce pak nejmladší sršni nastoupili již uklidněni a s velikou touhou vedení navýšit, což se počínaje druhou třetinou začalo i dařit a náskok se začal postupně navyšovat, byť díky vysokému nasazení, nebo velmi přísnému metru rozhodčího, došlo k nevídanému počtu nájezdů proti naší kleci. Soupeř však dokázal proměnit pouze jeden z nich a zejména třetí formace rozjela brankostroj, který vyloučil úvahy o tom, kdo prvý zápas turnaje ovládne. Domácí borci měli zápas pevně v rukou a s jistotou si dokráčeli pro výhru 8:2.
Druhý zápas pak byl prvním setkáním s velkou neznámou – Varnsdorfem. Prvý pohled na výšku některých hráčů – v daném případě hráček - vzbuzoval respekt. Poté, co se naši borci v hledišti přesvědčili, že ve druhém zápase Varnsdorf nestačil Lomnici nad Popelkou, uklidnili se a šlo spíše o to soupeře nepodcenit. K podcenění pak v žádném případě nedošlo. Již od prvních minut bylo zřejmé, že i v tomto zápase budou domácí dominovat.  Shodně jako s Lomnicí nad Popelkou prvá řada při prvním střídání zaznamenala prvý gól. Tentokráte však čekání na další branky nebylo tak dlouhé a Panteři po dlouhé minuty nevěděli, kde jim hlava stojí. Soupeř nebyl schopen nevystřelit na naši branku tak, aby střela přes naše blokující hráče doletěla až k brankaři, zatímco konto soupeře narůstalo pozvolným tempem pouze díky skvělému výkonu Varnsdorfského brankaře. I přes jeho heroický výkon zápas skončil za stavu krásných 14:2 pro Turnov.
Výsledkem turnaje jsou tak nejen dvě výhry a celkové skóre 22:4, ale zejména poznání, že všechny řady jsou schopny předvádět pěkný hokej. K vidění byly dnes nejen krásné individuální akce, ale i souhry, které ještě na sklonku minulého roku, byly takřka nemyslitelné. Důraz před oběma brankami, vysoké nasazení, vše potvrzeno kvalitním výkonem brankaře, to jsou bonusy, které si neseme do dalších bojů. Sečteno, podtrženo – trenéři mohou být právem pyšní na svou práci, rodiče na své děti, děti na svůj výkon a klub na své trenéry, hráče, rodiče i fanoušky.
Pro letošní rok jsme se rozloučili s domácím ledem a příště s Jabloncem a Varnsdorfem ve Varnsdorfu. Do dalších bojů TURNOV DO – TO – HO!

Generální partner
Historie hokeje v Turnově (díl 3.)

V tomto díle historie hokeje našeho klubu přinášíme pohled na sezóny 1935-36 a 1936-37.

Historie hokeje v Turnově (díl 2.)

V druhém díle historie hokeje našeho klubu přinášíme sezóny 1933-34 a 1934-35.

Historie hokeje v Turnově (díl 1.)

Pomocí dobového tisku se nám částečně podařilo dohledat historii organizovaného hokeje v Turnově. V prvním díle přinášíme pohled na...

Matěj Pekař draftován do Buffalo Sabres!!!!!

Letní příprava v plném proudu.

Kvalifikace ANO i NE

Pozvánka na valnou hromadu hokejového klubu HC Turnov 1931, z.s.

Matěj Pekař válí v repre U18

Kvalifikační turnaj amatérského mistrovství ČR 2018 - HC Turnov 1931 končí na druhém místě

Memoriál Ludvíka Koška zakončil hokejovou sezonu

Veteráni | Sobota 21.10.2017, 14:00