Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Memoriál Ludvíka Koška 2019 pro kategorie ročník 2010 a 2011

26.03.2019 | Radek Holán

HC Turnov 1931 o víkendu pořádal pro ročníky 2010 a 2011 první z hokejových turnajů Memoriálu Ludvíka Koška, jehož hlavní kategorie mladších žáků se uskuteční o týden déle.

Turnaje se zúčastnilo 12 týmů z 6 klubů. V šesti šatnách se tísnilo přes 150 malých hokejistů z věhlasných klubů Sparta Praha, Mountfield HK, Hvězda Praha, Stadion Vrchlabí, Opočno a domácí Turnov 1931. Zápasy se hrály na půlku hřiště, tzv. švédský model a hrací doba se změnila z normálních 3x15 minut na 2x18 minut s klasickým střídáním na klakson po 1 minutě. Za každou polovinu vítěz bral dva body a za remízu 1 bod. Všechny týmy sehrály pět utkání stylem každý s každým a v neděli šly do play-off.
Hráči starší kategorie (3. Třída ročník 2010), kteří v sezoně sehráli přes 50 utkání proti Bílým Tygrům, České Lípě, Frýdlantu, Varnsdorfu, Jablonci n. N. a Lomnici n. P. doslova vlétli, jak sršni umí, v prvním utkání na hráče z pražské Sparty. Jen díky neproměněným šancím se dvakrát radovala Sparta. Ve druhém utkání vyzvali Sršni kluky z Opočna a už se mohli dvakrát radovat z výhry. Třetí utkání bylo zdrženo kvůli výpadku elektrického proudu. O tom se zmíním ještě dále. Hráči Turnova po obědě tím měli více času na oddech a po kratším rozbruslení sehráli s Hvězdou Praha dvě vyrovnané utkání, ze kterých brali pouze bod. Na řadu přišel čtvrtý soupeř z Vrchlabí, se kterým se už velmi dobře známe z dřívějších turnajů. Bitva to byla velmi napínavá. V celém utkání padlo osm gólů a Turnov bral 3 body za výhru a remízu. Na tajícím ledě kluci sehráli ještě poslední utkání základní skupiny s Mountfield Hradec Králové. Po slabším výkonu v první polovině, kluci předvedli, že se dá hrát s každým soupeřem a těsnou prohrou zakončili náročný první den turnaje. V tabulce uhráli osm bodů. Shodně měla Hvězda Praha, která ve vzájemném utkání Turnov porazila o jeden gól.

Druhý den následovalo play-off. Utkání se hrálo ještě o 6 minut více tzn. 2x21 minut. Vítěz a druhý tým tabulky rovnou postoupil do semifinále. Ve čtvrtfinále na sebe narazily týmy Hvězda Praha proti Vrchlabí a Turnov proti Opočnu. Hvězda a Turnov nabrali do prvního utkání více sil a soupeře jasně přestříleli a zasloužili si postup do semifinále, Hvězda se utkala se Spartou a Turnov s hráči Mountfield HK. Hráči Sparty potvrdili lepší formu a přestříleli Hvězdu o devět gólů. Druhé semifinále hráli domácí velmi vyrovnanou partii s MountfieldHK. Nejlepší hráč Turnova Vojta Holán propustil za svá záda za 42 minut jen dva góly a protože hráči nepřekonali brankáře Mountfieldu a když ho překonali tak se trefili třikrát do tyče. Zápas vyhráli hráči Hradce a postoupili do finále. O páté místo svedli boj hráči Opočna a Vrchlabí. Nejlepší hráč Opočna Adam Hofman pochytal více střel nežli jeho protějšek Filip Lahoda – také nejlepší hráč Vrchlabí. Z výhry se mohli radovat hráči Opočna, kteří skončili na pátém místě. O bronzové medaile svedli boj domácí proti Hvězdě Praha, nelítostný boj, který okořenil nejužitečnější hráč turnaje Dominik Křeček dvěma góly, domácí nakonec nevyhráli. Bronz bere Hvězda. Ve finále nastoupil za Spartu Praha nejlepší brankář turnaje  Jakub Synek a lapal jednu šanci za druhou nejlepšímu hráči Mountfield HK Ondřeji Štanclovi. Dramatické chvilky zažívali fantastičtí fanoušci HC Sparta Praha do posledních minut. Vítězi turnaje v kategorii 2010 se stala Sparta Praha. Druhé místo a krásné stříbrné medaile si odváží tým Mountfield Hradec Králové vedený trenérem Liborem Pánkem, kterému celý turnaj pomáhal Jan Hrdina. Ano hráč NHL byl na lavičce Turnova, kde mohl sledovat a podporovat nastupující generaci devítiletých hráčů, kde vedl i svého syna Patrika. Tímto se chci panu Hrdinovi omluvit, že jsem ho neoslovil a nepozval jsem h o na předávání na závěrečné vyhlášení.

Mladší kategorie 2. třídy ročník 2011 vedený Davidem Karáskem a asistenty Liborem Štrynclem, Vráťou Hořínkem a Martinem Žaloudkem si odbyla na memoriálu velkou premiéru. V prvním utkání Sršni jednoznačně přehráli Vrchlabí a s dvěma čistými konty brali čtyři body do tabulky. Na druhý zápas proti Opočnu si kluci museli počkat tři hodiny. V pauze se dětem věnovali celý čas trenéři, kteří vymýšleli jednu hru za druhou, a když jim došel zásobník her, přešli na dětské hřiště v Maškově zahradě a nechali kluky vydovádět se na houpačkách, klouzačkách, laně a prolézačkách. Rozlosování utkání nebylo domácímu týmu nakloněno a po dlouhé pauze se rozešli s Opočnem dvakrát smírně. Opočnu pomohl tyto dva body získat nejlepší brankář turnaje Filip Jánoš. Po obědě, který pro všechny týmy navařila školní jídelna Gymnázium Turnov, se tým Sršňů utkal s hráči Hvězda Praha. Nejlepší střelec turnaje Jan Toulec dával gól za gólem a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Čtyři body brala Hvězda. Další zápas hrál Turnov proti Spartě Praha. Kluci se věhlasného soupeře nezalekli a ze dvojzápasu si odnesli krásné 2 body za jasnou výhru a těsnou porážku. Posledním sobotním soupeřem Turnova byl Mountfield HK. Zápas se Turnovu podařil, když vstřelil Turnov druhý gól, byla hala plná fanoušků na spadnutí. Skvělí rodiče, sourozenci, příbuzní a další Turnováci hnali malé hokejisty za senzační výhrou. Nakonec vytěžili Sršni do tabulky bod za remízu a prohru o jeden gól. A právě ten jeden bodík chyběl na třetí místo v tabulce, což zaručovalo slabšího soupeře do bojů ve play-off. Do tabulky si Sršni připsali devět bodů

V neděli do play-off postoupil první a druhý tým tabulky. Ve čtvrtfinále nastoupila Sparta proti Opočnu a Turnov proti Vrchlabí. Oproti starší kategorii byly tyto zápasy velmi dramatické a o vítězství se přetahovaly vždy oba týmy celý zápas. Sparta nakonec byla o jeden gól lepší nežli Opočno a Vrchlabí bylo jen o dva góly lepší jak Turnov. Sparta postoupila a v semifinále hrála proti Mountfield HK. Východočechy potěšil větší odpočinek a nasypal Spartě pořádný gólový příděl. Dokázal se prosadit nejlepší hráč Mountfieldu Ondřej Štancl i nejužitečnější hráč turnaje Tomáš Cabalka. Ve druhém semifinále se utkala Hvězda Praha proti Vrchlabí a také pražský tým odpočatý nedal Vrchlabským moc šancí a vyhrál o 5 gólů. Zápas o páté místo střelecky začal nejlepší hráč Turnova Tobias Brunclík a sršni nažhaveni na domácím ledě pálili přesně. Turnovské fans opět šílelo radostí a začalo oslavovat páté místo. Zápas o třetí místo měl také dramatický náboj. Vrchlabí šlo do vedení, nejlepším hráčem se stal Štěpán Mečíř, ale vedení neudrželo. Sparta přebrala aktivitu a otočila zápas do vítězného konce. Sparta brala bronz. Do finále postoupil Mountfield HK a Hvězda Praha oba týmy makaly na 110 procent a tak byl konečný výsledek nerozhodný. Museli rozhodnout nájezdy. V těch byly úspěšnější Pražané, kteří proměnili všechny tři nájezdy. Vítěz kategorie 2. třídy ročník 2011 se stala Hvězda Praha.

Celý turnaj se hrál vyrovnaný a líbivý hokej u obou kategorií. Podle mě se turnaj až na drobné chybičky vydařil. Předávání cen se zhostili synovci plukovníka Ludvíka Koška - Ludvík a Jiří Koškovi z Jablonce nad Nisou a paní místostarostka Mgr. Jana Svobodová. Všichni hráči dostali malou tašku s odměnou. První, druzí a třetí si odvezly medaile. Všechny týmy si převzaly poháry a diplomy. Sladkou tečkou na závěr bylo předání dortů všem týmům.

Konečné pořadí:
Ročník 2010
Ročník 2011
1. HC Sparta Praha
1. HC Hvězda Praha
2. HC Mountfield Hradec Králové
2. HC Mountfield Hradec Králové
3. HC Hvězda Praha
3. HC Sparta Praha
4. HC Turnov 1931
4. HC Stadion Vrchlabí
5. HC Baroni Opočno
5. HC Turnov 1931
6. HC Stadion Vrchlabí
6. HC Baroni Opočno

 
Aktuální články
Turnovská stopa v pražské Síni slávy českého hokeje

Chystáte se v těchto dnech do Prahy? Nezapomeňte navštívit vysočanskou Galerii Harfa hned vedle 02 arény!Od začátku roku se v hokejové...

 
Pozvánka na valnou hromadu hokejového klubu HC Turnov 1931, z.s.

Valná hromada (členská schůze) hokejového klubu HC Turnov 1931, z.s. se uskuteční dne 24.6.2020 od 18.00 v restauraci na Zimním stadionu...

 
Aktuální informace týkající se sportovního prostředí

Na základě rozvolňování mimořádných opatření od 11. května 2020 přínášíme aktuální informace o zahájení tréninků v našem klubu.

 
Historie hokeje v Turnově (díl 11.)
 
Valná hromada hokejového klubu HC Turnov 1931, z.s.
 
Historie hokeje v Turnově (díl 10.)
 
Poděkování partnerům a fanouškům
 
Historie hokeje v Turnově (díl 9.)
 
Ukončení hokejové sezóny 2019 - 2020
 
Memoriál Ludvíka Koška 2020 - odložen
 
Utkání
Muži A | Neděle 08.03.2020, 17:00
HC Stavební stroje Jičín - HC Turnov 1931
6:3 (1:0, 2:0, 3:3)
 
Muži B | Čtvrtek 12.03.2020, 20:00
HC Turnov 1931 "B" - Absolutní Hokejový Amatéři Jablonec nad Nisou
5:6 pp (1:0, 3:4, 1:1 - 0:1)
 
Starší žáci | Čtvrtek 27.02.2020, 17:00
HC Lomnice nad Popelkou - HC Turnov 1931
12:1 (4:1 7:0 1:0)
 
Mladší žáci | Pondělí 02.03.2020, 16:45
HC Česká Lípa - HC Turnov 1931
4:2 (2:0 0:1 2:1)
 
Žáci - 5. třída | Sobota 29.02.2020, 09:00
HC Turnov 1931 - TJ HC Jablonec nad Nisou
10:1 (2:1 5:0 3:0)
 
Přípravka - 4. třída | Sobota 07.03.2020, 15:15
HC Turnov 1931 - TJ HC Jablonec nad Nisou
0:0 ()
 
Přípravka - 3. třída | Neděle 08.03.2020, 13:00
HC Turnov 1931 - TJ HC Jablonec nad Nisou
0:0 ()
 
Přípravka - 3. třída "B" | Neděle 07.10.2018, 12:00
HC Turnov 1931 "B" - HC Česká Lípa - 1
10:7 ()
 
Přípravka - 2. třída | Neděle 04.02.2018, 12:30
HC Turnov 1931 - HC TS Varnsdorf
7:1 ()
 
Veteráni | Sobota 21.10.2017, 14:00
HC Turnov 1931 - Alvesta SK
7:9 ()
 
 
HC Turnov 1931 - www.hcturnov.cz, kontakt: info@hcturnov.cz, administrátor: admin@hcturnov.cz     RSS