Turnaj mladších žáků "Memoriálu Ludvíka Koška" se blíží.

26.03.2019 | Tomáš Kubín, Martin Volf

V průběhu posledního březnového víkendu se na ledě turnovského zimního stadionu opět střetnou elitní týmy hokejistů ročníků 2007 a 2008 o pohár, jenž nese jméno turnovského rodáka Ludvíka Koška, vynikajícího sportovce-hokejisty a zároveň pilota RAF, který hrdinně položil svůj život za osvobození své vlasti.

I tentokrát je výsledkem dlouhodobé systematické práce organizátorů potvrzená účast družstev zvučných jmen, která pasuje turnovský turnaj na jedno z nejdůležitějších měření sil této věkové kategorie na celorepublikové úrovni.
Diváci se můžou i tentokrát těšit na jednu z nejúspěšnějších českých hokejových akademií - HC Spartu Praha. Tým z hlavního města již turnovští hokejisté na svém ledě několikrát hostili, z loňského ročníku Memoriálu Ludvíka Koška pro roč.2009 si tým z Holešovic odvezl bronzové medaile. V mládežnických kategoriích sbírá tento tradiční klub mnohé úspěchy, proto je pasován na jednoho z adeptů na vítězství i v tomto turnaji. Dalším favoritem by měli být hráči týmu HC Rytíři Kladno. Práce s mládeží je v tomto oddíle dlouhodobě na vysoké úrovni, kladenští odchovanci se pravidelně objevují v mládežnických reprezentačních výběrech a figurují na soupiskách týmů tuzemských i zahraničních soutěží včetně NHL a KHL. Souboj Sparty s Rytíři by měl patřit k vyvrcholení Memoriálu. Pozornost si ale zaslouží i talentem nabitý tým SK Sršni Kutná Hora. Tento nenápadný, ale ambiciózní klub se postupem času stává známým dobrou prací s mládeží, jeho tým ročníku 2007 předvádí moderní rychlý hokej, v jeho sestavě jistě uvidíme celou řadu střelecky disponovaných šikovných hráčů. Právě s tímto klubem navázalo vedení mládežnické sekce turnovského klubu úspěšnou spolupráci, jejíž výsledkem jsou vzájemné účasti na turnajích, které oba oddíly pořádají. Na Memoriálu Ludvíka Koška by tento tým mohl překvapit v roli „černého koně“ turnaje. Překvapit by svým výkonem mohli i hokejisté týmu HC Děčín, dalšího klubu z tradičně dobrou výchovou mládeže. Pod vedením uznávaného trenéra Ondřeje Michálka zde herně roste parta dětí, o kterých možná ještě v budoucnu uslyšíme. Výbornou vizitkou pro oddíl jsou hlavně úspěchy dětí ročníku 2009, který patří již delší dobu v celorepublikovém měřítku k nejužší špičce. Ale ani v kategorii mladších žáků nezůstávají hokejisté s děčínským medvědem na dresu o nic pozadu za svými mladšími kamarády, a snaží se prezentovat rychlou, důraznou hrou podpořenou kvalitním bruslením. Zástupcem Hradeckého Kraje budou hokejisté HC Jičín. Jedná se o soupeře, se kterým se týmy HC Turnov 1931 pravidelně střetávají téměř ve všech kategoriích. Domácí hokejisté pod vedením trenérského tria Radek Kopecký, Aleš Kozderka a Matěj Kopecký budou chtít jistě i na tomto turnaji potvrdit celkové zlepšení herní úrovně a dovedností hráčů tak, jak tomu bylo v průběhu právě končící sezóny, a předvést svým rodičům a fanouškům, že současná turnovská hokejová mládež to s navázáním na úspěchy generace Ludvíka Koška myslí opravdu vážně.

Přihlášená družstva:
HC Sparta Praha
HC Rytíři Kladno
HC Děčín
SK Sršni Kutná Hora
HC Jičín
HC Turnov 1931

Začátek turnaje: sobota 30.3. 8:00
Ukončení turnaje a vyhlášení výsledků: neděle 31.3. 17:00

Přijďte se podívat na kvalitní hokej a podpořit domácí hráče. Zveme všechny příznivce hokeje.

Muži A | Pátek 22.03.2019, 19:00

Veteráni | Sobota 21.10.2017, 14:00
HC Turnov 1931 - Alvesta SK
7:9 ()