Historie hokeje v Turnově (díl 15.) část 1.
Ve patnáctém díle přínášíme pohled na hokejovou sezónu 1949/50. Tento díl je rozdělen na dvě části. Druhá část je věnována převážně dorosteneckému mistrovství a zápasům krajského výběru.
1949/50 – I. třída Liberecký kraj - 3. ligová úroveň
V tomto roce došlo ke změně organizace hokejového mistrovství v bývalé severočeské župě.
Nově byl ustanoven Liberecký kraj a hokejové mistrovství v kraji nově organizoval krajský
výbor sokola. Státní hokejová liga měla osm účastníků. Divize se změnila na oblastní soutěž
(zemské mistrovství) a v Čechách měla deset skupin. Po sestupu Sokola Dolní Bousov byl
jediným zástupcem Libereckého kraje v oblastní soutěži Sokol Železný Brod.
Celkem před touto sezónou bylo v Libereckém kraji registrováno 50 týmů. Nejvyšší třída
kraje byla I. třída, která se dělila na oddělení „A-sever“ a oddělení „B-jih“. V první třídě kraje
bylo 12 týmů. Sokol Turnov (v ledna 1950 uváděn, v dobovém tisku ve dvou případech, jako
Sokol ČSD Turnov) byl zařazen v I. třídě do oddělení „B“ kam byl zařazen i nově vzniklý
klub VSJ Turnov. II. třída měla 24 týmů rozdělených do čtyř okrsků po šesti týmech: Sever
„A“, Sever „B“, Jih „A“ a Jih „B“. Druhý tým Sokola Turnov (je otázka jestli to byl druhý
tým, protože v Turnově byla i sokolská jednota Turnov II. V roce 1949 bylo v Turnově 5
sokolských jednot: Turnov I a II, ZSJ ČSD, VSJ a ZSJ Preciosa) byl zařazen ve II. třídě do
oddělení „D“. III. třída měla dvě oddělení a to oddělení „A“ a oddělení „B“. V první třídě se
hrálo jednokolově. Vítězové obou skupin I. třídy se utkaly ve dvou finálových utkání o mistra
Libereckého kraje. Mistr Libereckého kraje pak postoupil do oblastního mistrovství. Ve II.
třídě se také hrálo jednokolovým systémem. Ve III. třídě se v oddělení „A“ hrálo
dvoukolovým systémem a v oddělení „B“ jednokolovým systémem. Rozdělení do nižších tříd
nebylo před sezonou konečné, protože došlo k odhlášení některých týmů a naopak některý
týmy se nově do soutěže přihlásily. Z důvodu nepříznivého počasí se soutěže rozehrály až
v lednu roku 1950.
Dne 5.2.1950 se v Turnově konal Jarošuv memoriál. Dne 12.2.1950 se měl konat i memoriál
Ludvíka Koška. Z dobového tisku není zřejmé jestli se Koškův memoriál skutečně konal, i
když byl v tisku předem avizován, nebo jestli byl zrušen zásahem nepřízní počasí.
Předsedou krajského odboru ledního hokeje byl Jelínek, technickým vedoucím byl Dr. Seifert,
v matriční komisi byli Macháček, Mařík, Trubač a Vavřich, členem výboru byl Dr. M. Bartoň
z Bakova nad Jizerou. Předsedou trestní komise byl Šafr ze Železného Brodu a členové byli
J. Horáček z Turnova, škpt. Činátl z Liberce a J. Mikule z Lomnice nad Popelkou. Odbor
ledního hokeje při KVS v Liberci rozhodl, že v této sezóně budou mít všichni registrovaní
žáci a dorostenci vstup na hokejové utkání zdarma. Také bylo stanoveno jednotné vstupné a to
na zápasy I. třídy 13,- Kčs a II. třídy 8,- Kčs. Z každé vstupenky byla odváděna daň 0,50,-
Kčs a 0,50,- Kčs bylo odváděno na opomíjené sporty. Daň byla odváděna jak z mistrovských
tak z přátelských zápasů.
V této sezóně bylo sehráno v celém kraji 202 mistrovských a 97 přátelských utkání. Do
mistrovství se zapojilo celkem 47 oddílů.
Týmy I. třídy skupiny „A“ (sever): Sokol Česká Lípa, ZSJ Zdar Slavia Liberec, Sokol Rapid
Liberec, Sokol SNB Liberec, VSJ Liberec a Sokol Jablonec nad Nisou.
Na schůzi krajské výboru ledního dne 27.1.1950 bylo řešeno nedohrané utkání Jablonec nad
Nisou – Česká Lípa. Na této schůzi bylo zjištěno, že Sokol Jablonec nad Nisou má zastavenou
činnost z důvodu nedoplatku 2 000,- Kčs vůči Sokolu Dolní Bousov, zastavenou činnost měl
Jablonec už před sezónou. Na základě zjištěných skutečností byly všechny zápasy Jablonce
nad Nisou v mistrovství anulovány.
Tabulka I. třídy skupiny „A-sever“
1. | Sokol Česká Lípa | 4 | 2 | 1 | 1 | 25 | : | 25 | 5 |
2. | ZSJ Zdar Slavia Liberec | 4 | 2 | 1 | 1 | 19 | : | 23 | 5 |
3. | Sokol Rapid Liberec | 4 | 2 | 0 | 2 | 18 | : | 13 | 4 |
4. | Sokol SNB Liberec | 4 | 2 | 0 | 2 | 27 | : | 31 | 4 |
5. | VSJ Liberec | 4 | 1 | 0 | 3 | 21 | : | 18 | 2 |
6. | Sokol Jablonec nad Nisou |
Zápasy I. třídy skupiny „A-sever“:
- Sokol SNB Liberec – Sokol Jablonec nad Nisou 10:0 (1:0, 4:0, 5:0) Pomajzl 3, Balcar 2, Kroutil 2, Kopecký, Dlouhý, Halák, rozhodčí: Jiráček, diváků: 300 (hráno 14.1.1950)
- ZSJ Zdar Slavia Liberec - Sokol Jablonec nad Nisou 7:4 (3:1, 2:2, 2:1) Novák 6, Holý – Ota 2, Mečíř, Sobotka, rozhodčí: Jiráček, Král, diváků: 500 (hráno 19.1.1950 od 19:30)
- Sokol SNB Liberec - Sokol Rapid Liberec 3:8 (1:2, 0:1, 2:5) Pomajzl, Sokolíček, Kopecký – Tišnovský 2, Spurný ml. 2, Vaňátko, Havránek, vlastní, ??, rozhodčí: Jiráček, Lederer, diváků: 300 (hráno 20.1.1950 od 19:30)
- Sokol Jablonec nad Nisou – VSJ Liberec 5:10 (2:2, 2:4, 1:4) Ota 2, Mečíř 2, Kohout – Srb 4, Rossi 3, Nováček 2, Čech, rozhodčí: Louda, Stařík (hráno 20.1.1950)
- VSJ Liberec – Sokol Rapid Liberec 0:4 (0:4, 0:0, 0:0) Tišnovský, Scheib, Kutík, Spurný, rozhodčí: Šedivý, diváků: 600 (hráno 21.1.1950 od 15:00)
- Sokol Česká Lípa – ZSJ Zdar Slavia Liberec 6:6 (2:0, 1:3, 3:3) Vosmanský 3, Čihák 2, Dvořák – Novák 3, Čihák 2, Helikar, rozhodčí: Lenc, Cinkl, Diváků: 600 (hráno 21.1.1950 od 19:30)
- ZSJ Zdar Slavia Liberec – Sokol Rapid Liberec 6:5 (0:2, 3:2, 1:1) Novák 2, Vozníček 2, Čihák, Helikar – Doležal 2, Tišnovský, Havránek, Scheib, rozhodčí: Cinkl, Cejp, diváků: 1200 (hráno 22.1.1950 od 14:30)
- Sokol Česká Lípa – Sokol SNB Liberec 14:4 (5:2, 4:1, 5:1) Vosmanský 3, Říha 3, Dvořák 3, Veas 3, Přibyl, Bodlák – Sokolíček 2, Halák 2, rozhodčí: Kosina, Vodička (hráno 22.1.1950)
- Sokol SNB Liberec- VSJ Liberec 9:6 (3:2, 2:2, 4:2) Brůcha 5, Kopecký 2, Sokolíček, Pomajzl – Skořepa 2, Nováček 2, Holý, Fintes, rozhodčí: Jakubský, Kosina, diváků: 400 (hráno 23.1.1950 od 19:30)
- ZSJ Zdar Slavia Liberec - Sokol SNB Liberec 4:11 (2:2, 1:3, 1:4) Pozníček, Dlouhý, Hovorka, Novák – Sokolíček 4, Pomajzl 3, Balcar 2, Vojtěch, Odcházel, rozhodčí: Lederer, Šolc, diváků: 1000 (hráno 24.1.1950 od 19:30)
- Sokol Jablonec nad Nisou - Sokol Česká Lípa 5:6 nedohráno (1:1, 2:5, 2:0) Hrinkiv 2, Vacek 2, Sobotka, Ota - Vosmanský 2, Přibyl, Říha, Patočka, ??, rozhodčí: Pech, Kosina, diváků: 300, utkání bylo ve třetí třetině ukončeno, když diváci vnikli na hřiště, když jeden rozhodčí branku z trestného střílení uznal a druhý neuznal, u domácích je uveden i střelec uznané – neuznané branky (hráno 24.1.1950)
- VSJ Liberec – Sokol Česká Lípa 14:2 (4:1, 4:0, 6:1) ?? 5, Holý 3, Rossi 2, Srba 2, Čech, Hromádko – Vosmanský 2, rozhodčí: Oplt (hráno 25.1.1950 od 1930)
- Sokol Jablonec nad Nisou - Sokol Rapid Liberec 9:6 (4:1, 3:1, 2:4) Mečíř 3, Ryči, Ota, Hrinkiv, Sobotka, Pluhař, ?? – Tišnovský 3, Dočekal, Havránek, ??, rozhodčí: ??, diváků: 1000 (hráno 25.1.1950)
- ZSJ Zdar Slavia Liberec - VSJ Liberec 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) Novák 2, Čihák – Pintes, rozhodčí: Šolc, Lenc, diváků: 1000 (hráno 26.1.1950 od 19:30)
- Sokol Česká Lípa - Sokol Rapid Liberec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Říha, Vosmanský, Velas, Dvořák – Spurný, rozhodčí: Pecháček, Oplt, diváků: 1200 (hráno 26.1.1950 od 19:30)
Sokol Česká Lípa vyhrál mistrovství I. třídy skupiny „A“ (severní) a postoupil do finále o
mistra Libereckého kraje. VSJ Liberec a Sokol Jablonec nad Nisou sestoupily z I. třídy.
Týmy I. třídy skupiny „B“ (jih): Sokol Dolní Bousov, Sokol Turnov, VSJ Turnov, Sokol
Bakov nad Jizerou, Sokol Katusice a Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou.
Tabulka I. třídy skupiny „B-jih“
1. | Sokol Dolní Bousov | 5 | 5 | 0 | 0 | 56 | : | 10 | 10 |
2. | VSJ Turnov | 5 | 4 | 0 | 1 | 40 | : | 41 | 8 |
3. | Sokol Turnov | 5 | 3 | 0 | 2 | 34 | : | 17 | 6 |
4. | Sokol Bakov nad Jizerou | 5 | 2 | 0 | 3 | 21 | : | 37 | 4 |
5. | Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou | 5 | 0 | 1 | 4 | 14 | : | 35 | 1 |
6. | Sokol Katusice | 5 | 0 | 1 | 4 | 12 | : | 37 | 1 |
Zápasy I. třídy skupiny „B-jih“:
- VSJ Turnov – Sokol Bakov nad Jizerou 13:5 (2:2, 4:0, 7:3) Vestfál 10, Bíma, Fejfar, vlastní – Noháč 3, Bílek, Rulc, rozhodčí: Jelínek, Kaucký, diváků: 400, v poli hra byla celkem vyrovnaná, hosté hrající jen o 7 hráčích nevydrželi však po celý zápas se silami (hráno 6.1.1950)
- Sokol Dolní Bousov – Sokol Turnov 5:1, rozhodčí: Vaněk, Jarý (hráno 14.1.1950)
- Sokol Turnov – Sokol Bakov nad Jizerou 8:1 (1:0, 2:1, 5:0) Matoušek 2, Sedláček 2, Dufek 2, Košek, Hafner – vlastní, rozhodčí: Tomáš, Lederer, diváků: 400, domácí vysoko zvítězili zlepšeným výkonem v poslední třetině (hráno 19.1.1950 od 20:00)
- VSJ Turnov – Sokol Dolní Bousov 2:23 (0:9, 2:7, 0:7) Fejfar, Vestfál – Charvát 7, Šichta 4, Holý M. 4, Stejskal 3, Šolc 2, Lenc, Exner, vlastní, rozhodčí: Pecháček, Jelínek, diváků: 400, hosté byli ve všech řadách lepší a zvítězili nečekaně vysokým rozdílem (hráno 20.1.1950 od 20:00)
- Sokol Bakov nad Jizerou - Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou 5:4 (1:1, 3:2, 1:1) Šimon 2, Racek, Noháč, Bílek – Mikule Z. 2, Špicar, vlastní, rozhodčí: Gürtler, diváků: 400 (hráno 20.1.1950)
- Sokol Turnov - Sokol Katusice 9:2 (2:2, 6:0, 1:0) Matoušek 4, Sedláček 3, Dufek 2 – Folprecht, Šťovíček, rozhodčí: bří ??, diváků: 300, až na první třetinu byli domácí ve značné převaze (hráno 21.1.1950 od 20:00)
- Sokol Turnov – Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou 10:2 (1:0, 4:0, 5:2) Sedláček 4, Mareš 2, Karásek 2, Matoušek, Richter – Ota, Maček, rozhodčí: Jelínek, Dědeček, diváků: 400, domácí měli po celý zápas znatelnou převahu (hráno 22.1.1950 od 10:00)
- Sokol Dolní Bousov – Sokol Bakov nad Jizerou 9:3 (3:1, 3:1, 3:1) Holý 4, ?? 2, Šichta, Šolc, Charvát - ??, Rulc, Vavřich, rozhodčí: Tomáš, diváků: 500 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Katusice - VSJ Turnov 4:11 (2:5, 2:3, 0:3) ?? 2, Fejfar 2 - Vestfál 5, Bém 2, Kameník 2, Fejfar 2, rozhodčí: Jelínek, Tomáš, celý zápas měly hosté jasnou převahu (hráno 22.1.1950)
- Sokol Bakov nad Jizerou – Sokol Katusice 7:3 (1:2, 4:1, 2:0) Bílek 2, Racek 2, Noháč, Bím, Rulc – Folprecht 2, Šťovíček, rozhodčí: Král, diváků: 400 (hráno 24.1.1950)
- Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou - Sokol Dolní Bousov 3:11 (1:3, 1:4, 1:4) Maček, Nevyhoštěný, Vojtíšek – Holý 4, Šolc 3, Lenc 2, Stejskal 2, rozhodčí: Tomáš, diváků: 200 (hráno 25.1.1950)
- Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou - VSJ Turnov 3:7 (hráno před 26.1.1950)
- Sokol Dolní Bousov – Sokol Katusice 8:1 (3:1, 2:0, 3:0) Holý 4, Šichta 2, Lenc, Stejskal – Folprecht, rozhodčí: ??, diváků: 500 (hráno 26.1.1950)
- VSJ Turnov - Sokol Turnov 7:6 (1:4, 4:1, 2:1) Vestfál 3, Bíma 2, Fejfar, Zvešper – Dufek 2, Sedláček 2, Matoušek, Bernat, rozhodčí: Kosina, Jelínek, diváků: 600, vojáci porazili favorizovaný sokol, i když v první třetině prohrávali, později však strhli iniciativu na svoji stranu a měli převahu (hráno 26.1.1950)
- Sokol Katusice - Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou 2:2 (0:1, 0:1, 2:2) Folprecht, Šťovíček – Nevyhoštěný, vlastní, rozhodčí: Pecháček, diváků: 100 (hráno 29.1.1950)
Sokol Dolní Bousov vyhrál mistrovství I. třídy skupiny „B“ (jižní) a postoupil do finále o
mistra Libereckého kraje.
Zápasy o mistra kraje:
- Sokol Dolní Bousov - Sokol Česká Lípa 12:5 (4:1, 6:0, 2:4) Charvát 7, Šichta 2, Holý, Šolc, Lenc – Pek 2, Dvořák, Říha, Patočka, rozhodčí: Pecháček, Oplt, diváků: 400 (hráno 28.1.1950)
- Sokol Česká Lípa - Sokol Dolní Bousov 1:8 (0:2, 0:5, 1:1) Holý 4, Charvát 2, Šichta, Lenc – Dvořák, rozhodčí: Cejp, Cinkl, diváků: 800 (hráno 29.1.1950 od 14:30)
Sokol Dolní Bousov se stal mistrem Libereckého kraje a postoupil do oblastního mistrovství.
Přátelské utkání:
- Sokol ČSD Turnov – Sokol Železný Brod 4:3 (1:0, 1:3, 2:0) Dufek 3, Sedláček – Vajdák, Berka, Rezler II, rozhodčí: Jelínek, Dědek, diváků: 600, hosté nastoupili v neúplné sestavě a podlehli těsně nadšeně hrajícímu mužstvu domácích, zápas se hrál poměrně tvrdě (hráno 4.1.1950)
- Sokol ČSD Turnov – Sokol SNB Liberec 7:7 (2:0, 3:1, 2:6) Matoušek 2, Berna 2, Dufek 2, Sedláček – Sokolíček 4, Dlouhý, Kratochvíl, Vojtěch, rozhodčí: Jelínek, Paleček, diváků: 400, obě mužstva předvedla rychlou a místy tvrdou hru (hráno 5.1.1950)
- Sokol Turnov – ZSJ Zdar Slavia Liberec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) Vestfál – Helikar 3, Smíšek, rozhodčí: Jelínek, diváků: 500, domácí mužstvo bylo posíleno čtyřmi hráči VSJ, nutno označit výsledek za úspěch hostí (hráno 12.1.1950)
- Sokol Jablonec nad Nisou – Sokol Turnov 9:8 (1:7, 2:1, 6:0) Ota 4, ??, ?? – Sedláček 2, Dufek 2, Košek 2, Matoušek, Richtr, rozhodčí: Škarvan, hosté nastoupili k utkání unaveni z dopoledního zápasu s Lomnicí (hráno 22.1.1950)
- Sokol Turnov – ATK Praha 4:10 (2:6, 2:4, 0:0) ?? 2, Richtr, Petriv – Marek 4, Schiller 3, Pospíšil, ??, vlastní, rozhodčí: Jelínek, Kobera, diváků: 800, hokejisté ATK měli dvě třetiny více ze hry (hráno 29.1.1950 od 16:00)
- Sokol Turnov – Sokol Rapid Liberec 9:8 (5:4, 3:1, 1:3) Matoušek 2, Bernat 2, Sedláček 2, Richtr, Petriv, Dufek – Havránek 3, Scheib, Liška, Doležal, ??, ??, rozhodčí: Jelínek, Paleček, diváků: 250, domácí v neúplné sestavě s útočníkem Fejfarem v brance, přesto dovedli těsným rozdílem zvítězit po rušném a celkem vyrovnaném boji (hráno 1.2.1950 od 16:00)
Týmy II. třídy oddělení „A“: ZSJ ČSAD Liberec, ZSJ Seba Tanvald, Sokol Doubí, Sokol
Nové Město pod Smrkem, Sokol Osečná a Sokol Velké Hamry.
Tabulka II. třídy oddělení „A“ průběžná:
1. | Sokol Velké Hamry | 4 | 4 | 0 | 0 | 50 | : | 9 | 8 |
2. | ZSJ ČSAD Liberec | 5 | 4 | 0 | 1 | 36 | : | 8 | 8 |
3. | ZSJ Seba Tanvald | 5 | 3 | 0 | 2 | 37 | : | 16 | 6 |
4. | Sokol Doubí | 3 | 0 | 0 | 3 | 6 | : | 32 | 0 |
5. | Sokol Nové Město pod Smrkem | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | : | 16 | 0 |
6. | Sokol Osečná | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | : | 50 | 0 |
Zápasy II. třídy oddělení „A“:
- Sokol Velké Hamry – ZSJ Seba Tanvald 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Vojtek, Strnádek, Haba, Heller, Hejral – Hozda, Lejsek, rozhodčí: Řehořek, diváků: 400 (hráno 14.1. nebo 15.1.1950)
- ZSJ Seba Tanvald – Sokol Nové Město pod Smrkem 11:0 (4:0, 1:0, 6:0) Hodza 3, Skála 2, Žehnal 2, Bufka, Lejsek, Udržal, Šolner, rozhodčí: Pach, Jarý, diváků: několik desítek (hráno 19.1.1950)
- Sokol Velké Hamry - Sokol Osečná 24:0 (10:0, 6:0, 8:0) Jankovský 7, Karbusický 4, Heler 4, Hejral 3, Hofman 3, Čivrný 2, Vojtek, rozhodčí: Aichler, diváků: 150 (hráno 19.1.1950)
- ZSJ ČSAD Liberec – Sokol Osečná 10:0 (4:0, 3:0, 3:0) Nykodým 3, Šabata 3, Machačný, Lochovský, Hubáček, ??, rozhodčí: Lederer (hráno 21.1.1950)
- Sokol Nové Město pod Smrkem - ZSJ ČSAD Liberec 1:5 (0:2, 0:2, 1:1) ?? – Šabata 2, Machačný, Hubáček, Dubina (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- ZSJ Seba Tanvald - Sokol Osečná 16:1 (6:0, 7:1, 3:0) Skála 7, Holzbach 6, Udržal, Soeiner, Žehnal – Nápravník, rozhodčí: Stařík, diváků: 150 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Velké Hamry - Sokol Doubí 15:3 (7:0, 4:2, 4:1) Strnádek 9, Heller 2, Čivrný 2, Hojták, Janovský – Bernkopf 2, Fejfar, rozhodčí: Jarý (hráno 24.1.1950)
- ZSJ Seba Tanvald - ZSJ ČSAD Liberec 1:7 (0:3, 1:2, 0:2) Hozda – Holý 2, Nykodým 2, Hubáček, Šichta, Havlas, rozhodčí: Šedivý, diváků: 200 (hráno 24.1.1950 od 19:30)
- ZSJ Seba Tanvald - Sokol Doubí 7:3 (2:0, 3:2, 2:1) Hozda 4, Skála, Zehnal – Rob
2, Šlapák, rozhodčí: Kuch (hráno 25.1.1950)
- Sokol Velké Hamry - ZSJ ČSAD Liberec 5:4 (0:1, 2:2, 3:1) Strnádek 2, Čivrný, Karbusický, Heller – Machačný 2, Holý 2, rozhodčí: Stařík, Lederer (hráno 25.1.1950)
- ZSJ ČSAD Liberec - Sokol Doubí 10:0 (1:0, 6:0, 3:0) Šabata 2, Machačný 2, Hubáček 2, Havlas 2, Šitina, Lochovský, rozhodčí: Stařík (hráno před 12.2.1950 v Jablonci nad Nisou)
- Sokol Nové Město pod Smrkem – Sokol Doubí ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- Sokol Nové Město pod Smrkem - Sokol Osečná ?:?, rozhodčí: Drška (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Doubí - Sokol Osečná ?:?, rozhodčí: Kobera (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Velké Hamry - Sokol Nové Město pod Smrkem ?:?, rozhodčí: Koucký (mělo se hrát 8.1.1950)
Týmy II. třídy oddělení „B“: Sokol Česká Kamenice, Sokol Šluknov, ZSJ Velveta Varnsdorf,
Sokol Jiříkov, Sokol Elité Varnsdorf a Sokol Velký Šenov.
Tabulka II. třídy oddělení „B“ průběžná:
1. | Sokol Elité Varnsdorf | 3 | 2 | 1 | 0 | 36 | : | 12 | 5 |
2. | Sokol Česká Kamenice | 2 | 1 | 1 | 0 | 8 | : | 7 | 2 |
3. | Sokol Šluknov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | : | 0 | 0 |
4. | ZSJ Velveta Varnsdorf | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | : | 3 | 0 |
5. | Sokol Jiříkov | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | : | 16 | 0 |
6. | Sokol Velký Šenov | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 | : | 15 | 0 |
Zápasy II. třídy oddělení „B“:
- Sokol Elité Varnsdorf - Sokol Šluknov 15:4 (2:1, 6:2, 7:1) Kraus 5, Růžička 3, Mastík 3, Paroulek, Másílko, Křivka, ?? - ??, ??, rozhodčí: Hořčička, Lenc, diváků: 400 (hráno 24.1.1950, není známo jestli se jednalo o mistrovské utkání)
- Sokol Elité Varnsdorf - Sokol Jiříkov 16:3 (5:1, 7:1, 4:1) Mikšíček 4, Másílko 3, Mastík 3, Paroulek 2, Křivka 2, Kraus 2 – Zeman, Hanrych, Svoboda, rozhodčí: Horčička (hráno 25.1.1950)
- Sokol Česká Kamenice– ZSJ Velveta Varnsdorf 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) rozhodčí: Devátý, diváků: 150 (hráno 25.1.1950)
- Sokol Česká Kamenice - Sokol Elité Varnsdorf 5:5 (0:1, 4:3, 1:1) rozhodčí: Vodička (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
- Sokol Šluknov – Sokol Jiříkov ?:?, rozhodčí: Adamec (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Elité Varnsdorf – ZSJ Velveta Varnsdorf ?:?, rozhodčí: Hosnedl (mělo se hrát 7.1.1950) · Sokol Velký Šenov - Sokol Česká Kamenice ?:?, rozhodčí: Šubrt (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Jiříkov – Sokol Česká Kamenice ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- ZSJ Velveta Varnsdorf – Sokol Velký Šenov ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- Sokol Velký Šenov – Sokol Šluknov ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- Sokol Jiříkov - ZSJ Velveta Varnsdorf ?:?, rozhodčí: Pech (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Šluknov - Sokol Česká Kamenice ?:?, rozhodčí: Hájek (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Elité Varnsdorf - Sokol Velký Šenov ?:?, rozhodčí: Medek (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Velký Šenov – Sokol Jiříkov ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
- ZSJ Velveta Varnsdorf - Sokol Šluknov ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
Týmy II. třídy oddělení „C“: Sokol Doksy, ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem, Sokol Cvikov,
Sokol Nový Bor, VSJ Zákupy a Sokol Mimoň.
Tabulka II. třídy oddělení „C“ průběžná:
1. | Sokol Doksy | 4 | 2 | 2 | 0 | 15 | : | 7 | 6 |
2. | VSJ Zákupy | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | : | 3 | 1 |
3. | Sokol Cvikov | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | : | 2 | 1 |
4. | Sokol Nový Bor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | : | 0 | 0 |
5. | ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | : | 7 | 0 |
6. | Sokol Mimoň | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | : | 3 | 0 |
Zápasy II. třídy oddělení „C“:
- ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem – Sokol Doksy 1:7 (1:2, 0:0, 0:5) Šlik – Balcar 2, Průcha 2, Ouředník, Janda, Pelda, rozhodčí: Jakubský (hráno 21.1.1950)
- Sokol Doksy – Sokol Cvikov 2:2 (1:0, 1:0, 0:2) Ouředníček, Balcar – Brož 2, rozhodčí: Adamec (hráno 22.1.1950 od 14:00)
- Sokol Doksy - Sokol Mimoň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Balcar 2, Pelda - ??, rozhodčí: Šafránek, Karas, diváků: 250 (hráno 24.1.1950)
- Sokol Doksy - VSJ Zákupy 3:3 (1:1, 2:0, 0:2) Brůcha 2, Barcal – Gabriel 2, Nový, diváků: 300 (hráno 29.1.1950)
- Sokol Nový Bor – Sokol Mimoň ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- VSJ Zákupy – ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem - Sokol Nový Bor ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- Sokol Cvikov – VSJ Zákupy ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- VSJ Zákupy – Sokol Nový Bor ?:?, rozhodčí: Kosina (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Cvikov - Sokol Mimoň ?:?, rozhodčí: Šafařík (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Nový Bor - Sokol Doksy ?:?, rozhodčí: Kosina (mělo se hrát 8.1.1950)
- VSJ Zákupy - Sokol Mimoň ?:?, rozhodčí: Tahal (mělo se hrát 8.1.1950)
- ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem - Sokol Cvikov ?:?, rozhodčí: Šubrt (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Cvikov – Sokol Nový Bor ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
- Sokol Mimoň - ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
Týmy II. třídy oddělení „D“: Sokol Pěnčín, Sokol Kněžmost, Sokol Mnichovo Hradiště,
Sokol Semily, Sokol Železný Brod II. a Sokol Turnov II.
Tabulka II. třídy oddělení „D“ průběžná:
1. | Sokol Kněžmost | 3 | 3 | 0 | 0 | 23 | : | 7 | 6 |
2. | Sokol Semily | 3 | 2 | 0 | 1 | 21 | : | 12 | 4 |
3. | Sokol Turnov II | 2 | 1 | 0 | 1 | 8 | : | 8 | 2 |
4. | Sokol Mnichovo Hradiště | 3 | 1 | 0 | 2 | 12 | : | 18 | 2 |
5. | Sokol Pěnčín | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | : | 15 | 2 |
6. | Sokol Železný Brod II | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | : | 15 | 0 |
Zápasy II. třídy oddělení „D“:
- Sokol Turnov II - Sokol Mnichovo Hradiště 3:6 (1:2, 1:2, 1:2) Svoboda 2, Štěpán – Vaníček ?, ??, rozhodčí: Paleček, Koucký, diváků: 80, hosté byli poněkud lepším celkem a zaslouženě zvítězili (hráno 20.1.1950)
- Sokol Semily - Sokol Mnichovo Hradiště 7:4 (4:2, 0:2, 3:0) Balcar 3, Juliš 2, Vacátko 2 – Šilhavý 2, Vaníček 2 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Kněžmost – Sokol Pěnčín 7:1 (3:0, 1:0, 3:1) Lejsek 2, Stejskal, Zdobinský, Pelda, Dusil, Kraus - ?? (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Semily– Sokol Železný Brod II 10:0 (2:0, 4:0, 4:0) Balcar 4, Vacátko 4, Štrégl 2 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Železný Brod II - Sokol Pěnčín 3:5 (0:1, 2:4, 1:0) (hráno 28.1.1950)
- Sokol Kněžmost - Sokol Semily 8:4 (4:1, 1:3, 3:0) Lejsek 3, Šída, Pelda, Stejskal, Konobloch, ?? – Vacátko, vlastní (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
- Sokol Turnov II - Sokol Pěnčín 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) Pluhař 3, Roštejnský, Karpíšek – Kočí 2, rozhodčí: Paleček, Koucký (hráno 28.1.nebo 29.1.1950)
- Sokol Mnichovo Hradiště - Sokol Kněžmost 2:8 (1:6, 0:1, 1:0) Tůma, Vaníček – Lejsek 4, Pelda 3, Stejskal, rozhodčí: Jelínek (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
- Sokol Železný Brod II – Sokol Kněžmost ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- Sokol Mnichovo Hradiště - Sokol Železný Brod II ?:?, rozhodčí: Paleček (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Pěnčín - Sokol Semily ?:?, rozhodčí: Jarý (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Semily - Sokol Turnov II ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
- Sokol Turnov II - Sokol Kněžmost ?:?, rozhodčí: Vaněk (mělo se hrát 22.1.1950 od 19:30)
- Sokol Pěnčín – Sokol Mnichovo Hradiště ?:?, rozhodčí: Šlambera (mělo se hrát 22.1.1950 v Turnově)
- Sokol Turnov II – Sokol Železný Brod II ?:?, rozhodčí: Pošva (mělo se hrát 3.2.1950)
Týmy III. třídy oddělení sever „A“: Sokol Hejnice, ZSJ Elektro-Praga Rýnovice, Sokol
Alšovice a Sokol Lišný.
Tabulka III. třídy oddělení sever „A“ průběžná:
1. | ZSJ Elektro-Praga Rýnovice | 5 | 5 | 0 | 0 | 54 | : | 11 | 10 |
2. | Sokol Hejnice | 3 | 2 | 0 | 1 | 31 | : | 15 | 4 |
3. | Sokol Alšovice | 4 | 1 | 0 | 3 | 10 | : | 45 | 2 |
4. | Sokol Lišný | 4 | 0 | 0 | 4 | 5 | : | 59 | 0 |
Zápasy III. třídy oddělení „A-sever“:
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Alšovice 20:3 (6:0, 8:2, 6:1) Pomichálek 5, Miler 5, Stracer 4, Kostlán 3, Novotný 2, Me?? – Soukup 3, ??, rozhodčí: Stránský, diváků: 200 (hráno 7.1. nebo 8.1.1950)
- Sokol Lišný – Sokol Hejnice 2:18 (0:9, 2:4, 0:5) ??, ?? – Novotný 7, Krpata 6, Krédl 3, Štěpán, Mach (hráno 21.1.1950)
- Sokol Alšovice - Sokol Hejnice 3:8 (0:1, 2:6, 1:1) ??, ?? – Novotný 4, Krpata 4, rozhodčí: Nováček, diváků: 50 (hráno 22.1.1950)
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Hejnice 10:5 (2:3, 5:1, 3:2) Chuchlík 4, Jukl 3, Štracer 2, Čermák - Krpata 5, rozhodčí: Stránský (hráno 23.1.1950)
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Lišný 13:2 (2:0, 6:0, 5:2) Chuchlík 3, Štracer 3, Jukl 3, Čermák 2, Pomikálek 2 – Poloprutský, Hajný, rozhodčí: Stránský (hráno 24.1.1950)
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Alšovice 16:1 (2:0, 8:1, 6:0) Chuchlík 4, Jukl 4, Pomichálek 3, Štracer 2, Novotný, Pazdera, Čermák – Šabatka, rozhodčí: Stránský (hráno 25.1.1950)
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Lišný 25:0 (4:0, 11:0, 10:0) Stracer 6, Kostlán 6, Duštíra 4, Chuchlík 3, Jukl 3, ??, rozhodčí: Stránský, diváků: 150 (hráno 1.2.1950)
- Sokol Alšovice – Sokol Lišný 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) Soukup, Paldus, Hlušička – Poloprutský (hráno 4.2.1950)
- Sokol Hejnice – Sokol Lišný ?:?, rozhodčí: Pech (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Hejnice - Sokol Alšovice ?:?, rozhodčí: Kaucký (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Lišný – Sokol Alšovice ?:? (mělo se hrát 22.1.1950)
- Sokol Hejnice - ZSJ Elektro-Praga Rýnovice ?:? (mělo se hrát 22.1.1950)
Týmy III. třídy oddělení sever „B“: ZSJ Velveta Horní Podluží, ZSJ Bělské papírny, Sokol
Rumburk, Sokol Dolní Poustevna, Sokol Krásná Lípa a Sokol Kamenický Šenov.
Tabulka III. třídy oddělení sever „B“ průběžná:
1. | Sokol Rumburk | 3 | 3 | 0 | 0 | 25 | : | 7 | 6 |
2. | Sokol Kamenický Šenov | 2 | 1 | 0 | 1 | 14 | : | 11 | 2 |
3. | ZSJ ELITE Krásná Lípa | 2 | 1 | 0 | 1 | 10 | : | 13 | 2 |
4. | ZSJ Bělské papírny | 2 | 1 | 0 | 1 | 8 | : | 11 | 2 |
5. | Sokol Dolní Poustevna | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | : | 8 | 0 |
6. | ZSJ Velveta Horní Podluží | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | : | 16 | 0 |
Zápasy III. třídy oddělení „B-sever“:
- ZSJ ELITE Krásná Lípa – Sokol Rumburk 1:7 (0:2, 0:2, 1:3) Zeman – Tomášek 3, Kalvoda 2, Vít, Krejčík, rozhodčí: Čech (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- ZSJ Bělské papírny - ZSJ Velveta Horní Podluží 6:3 (0:1, 2:2, 4:0) Matoušek 2, Šrámek, Bacoun, Hyka, Fidlet - ??, ?? (hráno 21.1. nebo 22.1.1950 v Krásné Lípě)
- ZSJ ELITE Krásná Lípa - Sokol Kamenický Šenov 9:6 (3:1, 2:2, 4:3) Steklý 3, Zeman 3, Pištora 3 – Konrád 2, Vyšín 2, Jecha, Dymák, rozhodčí: Fuksa (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Dolní Poustevna - Sokol Rumburk 6:8 (2:4, 3:1, 1:3) ??, ?? – Kalvoda 2, Tomášek 2, Zábranský, Krejčík, Fejtek, Vít (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- ZSJ Velveta Horní Podluží - Sokol Rumburk 0:10 (hráno 28.1. nebo 29:1.1950)
- Sokol Kamenický Šenov - ZSJ Bělské papírny 8:2 (3:1, 2:1, 3:0) Janatka 2, Jech 2, Vyšín 2, Hekerle, Kondrád - ??, ??, rozhodčí: Fuksa, Čech, diváků: 300 (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
- Sokol Dolní Poustevna – Sokol Kamenický Šenov ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- ZSJ papírny Bělá pod Bezdězem - Sokol Dolní Poustevna ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- ZSJ Velveta Horní Podluží – Sokol Dolní Poustevna ?:?, rozhodčí: Lebeda (mělo se hrát 7.1.1950)
- ZSJ Bělské papírny – Sokol Krásná Lípa ?:?, rozhodčí: Kobera (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Dolní Poustevna - ZSJ ELITE Krásná Lípa ?:?, rozhodčí: Lebeda (mělo se hrát 8.1.1950)
- ZSJ Velveta Horní Podluží - Sokol Kamenický Šenov ?:?, rozhodčí: Čech (mělo se hrát 8.1.1950)
- ZSJ Bělské papírny - Sokol Rumburk ?:?, rozhodčí: Pošva (mělo se hrát 8.1.1950)
- ZSJ ELITE Krásná Lípa - ZSJ Velveta Horní Podluží ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
- Sokol Rumburk - Sokol Kamenický Šenov ?:?, rozhodčí: Hájek (mělo se hrát 3.2.1950)
Konec první části pokračování zde
zdroj: Stráž Severu – rok 1949 a 1950
zdroj: 04/2012 – Bousovák
zdroj: https://dspace.tul.cz/bitstream/handle/15240/2170/mgr_20138.pdf?sequence=1
zdroj: http://avlh.sweb.cz/CZ-1949-50-DS.pdf
zdroj: http://internationalhockeywiki.com/ihw/index.php?title=1949%E2%80%9350_Region
%C3%A1ln%C3%AD_sout%C4%9B%C5%BEe_season
Aktuální články
PŘESHRANIČNÍ HOKEJOVÝ TURNAJ U13
Úspěšné zakončení sezony i pro ročník 2015
Děti z ročníku 2017 a náboru si vyzkoušely první turnaj v minihokeji
Utkání A teamu s HC Bílí Tygři Liberec - stará garda je odloženo
Zlaté vyvrcholení úspěšné sezóny 2023/2024 pro ročník 2016 (2. třída)
Vítězství starších žáků U14 2010/2011 na turnaji v Náměšti nad Oslavou
Předposlední březnový víkend se v Turnově konal Memoriál Ludvíka Koška
HC Autocentrum Jičín - HC Turnov 1931 3:1
HC Turnov 1931 - HC Autocentrum Jičín 3:2
Starší žáci ovládli nadstavbu
Článek vytvořil Weißwasser, požádal o umístění na náš web, pro účely grantu v DE, text nepozměněn.Pořádáme jednodenní turnaj...
Téměř za letního počasí ukončili v sobotu 6.4. hokejovou sezonu mezinárodním turnajem v domácím prostředí zimního stadionu Ludvíka...
V poslední den turnovské sezóny přivítala naše nejmladší kategorie 1.třídy a náborových dětí týmy z Jičína a Nymburka na první...
Utkání
Muži A | středa 20.03.2024, 19:00
HC Turnov 1931 - HC Autocentrum Jičín
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Muži A | pátek 22.03.2024, 17:30
HC Autocentrum Jičín - HC Turnov 1931
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Muži B | sobota 16.03.2024, 17:00
Bestie z Bostonu - HC Turnov 1931 "B"
3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
Muži B | sobota 23.03.2024, 19:00
HC Turnov 1931 "B" - Bestie z Bostonu
8:9 (1:1, 5:4, 2:4)
Dorost | neděle 17.03.2024, 11:15
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
14:0 (3:0, 8:0, 3:0)
Dorost | pátek 22.03.2024, 18:45
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
11:3 (2:1, 4:1, 5:1)
Starší žáci | sobota 16.03.2024, 11:00
HC Turnov 1931 - HC Nová Paka
5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
Starší žáci | neděle 17.03.2024, 11:00
HC TS Varnsdorf - HC Turnov 1931
4:11 (0:4, 2:1, 2:6)
Mladší žáci "A" | neděle 10.03.2024, 11:00
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa
12:0 (2:0, 3:0, 7:0)
Mladší žáci "A" | sobota 16.03.2024, 11:15
HC Stadion Vrchlabí - HC Turnov 1931
6:4 (2:1, 2:3, 2:0)
Mladší žáci "B" | sobota 16.03.2024, 09:00
HC Turnov 1931 - TJ HC Jablonec nad Nisou
6:15 (1:4, 2:4, 3:7)
Mladší žáci "B" | sobota 30.03.2024, 09:15
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa
13:1 (2:1, 6:0, 5:0)
HC Turnov 1931 - HC Autocentrum Jičín
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
HC Autocentrum Jičín - HC Turnov 1931
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Bestie z Bostonu - HC Turnov 1931 "B"
3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
HC Turnov 1931 "B" - Bestie z Bostonu
8:9 (1:1, 5:4, 2:4)
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
14:0 (3:0, 8:0, 3:0)
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
11:3 (2:1, 4:1, 5:1)
HC Turnov 1931 - HC Nová Paka
5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
HC TS Varnsdorf - HC Turnov 1931
4:11 (0:4, 2:1, 2:6)
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa
12:0 (2:0, 3:0, 7:0)
HC Stadion Vrchlabí - HC Turnov 1931
6:4 (2:1, 2:3, 2:0)
HC Turnov 1931 - TJ HC Jablonec nad Nisou
6:15 (1:4, 2:4, 3:7)
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa
13:1 (2:1, 6:0, 5:0)