Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Historie hokeje v Turnově (díl 15.) část 1.

13.11.2020 | Libor Šlechta

Ve patnáctém díle přínášíme pohled na hokejovou sezónu 1949/50. Tento díl je rozdělen na dvě části. Druhá část je věnována převážně dorosteneckému mistrovství a zápasům krajského výběru.

1949/50 – I. třída Liberecký kraj - 3. ligová úroveň

V tomto roce došlo ke změně organizace hokejového mistrovství v bývalé severočeské župě. Nově byl ustanoven Liberecký kraj a hokejové mistrovství v kraji nově organizoval krajský výbor sokola. Státní hokejová liga měla osm účastníků. Divize se změnila na oblastní soutěž (zemské mistrovství) a v Čechách měla deset skupin. Po sestupu Sokola Dolní Bousov byl jediným zástupcem Libereckého kraje v oblastní soutěži Sokol Železný Brod.
Celkem před touto sezónou bylo v Libereckém kraji registrováno 50 týmů. Nejvyšší třída kraje byla I. třída, která se dělila na oddělení „A-sever“ a oddělení „B-jih“. V první třídě kraje bylo 12 týmů. Sokol Turnov (v ledna 1950 uváděn, v dobovém tisku ve dvou případech, jako Sokol ČSD Turnov) byl zařazen v I. třídě do oddělení „B“ kam byl zařazen i nově vzniklý klub VSJ Turnov. II. třída měla 24 týmů rozdělených do čtyř okrsků po šesti týmech: Sever „A“, Sever „B“, Jih „A“ a Jih „B“. Druhý tým Sokola Turnov (je otázka jestli to byl druhý tým, protože v Turnově byla i sokolská jednota Turnov II. V roce 1949 bylo v Turnově 5 sokolských jednot: Turnov I a II, ZSJ ČSD, VSJ a ZSJ Preciosa) byl zařazen ve II. třídě do oddělení „D“. III. třída měla dvě oddělení a to oddělení „A“ a oddělení „B“. V první třídě se hrálo jednokolově. Vítězové obou skupin I. třídy se utkaly ve dvou finálových utkání o mistra Libereckého kraje. Mistr Libereckého kraje pak postoupil do oblastního mistrovství. Ve II. třídě se také hrálo jednokolovým systémem. Ve III. třídě se v oddělení „A“ hrálo dvoukolovým systémem a v oddělení „B“ jednokolovým systémem. Rozdělení do nižších tříd nebylo před sezonou konečné, protože došlo k odhlášení některých týmů a naopak některý týmy se nově do soutěže přihlásily. Z důvodu nepříznivého počasí se soutěže rozehrály až v lednu roku 1950.
Dne 5.2.1950 se v Turnově konal Jarošuv memoriál. Dne 12.2.1950 se měl konat i memoriál Ludvíka Koška. Z dobového tisku není zřejmé jestli se Koškův memoriál skutečně konal, i když byl v tisku předem avizován, nebo jestli byl zrušen zásahem nepřízní počasí.
Předsedou krajského odboru ledního hokeje byl Jelínek, technickým vedoucím byl Dr. Seifert, v matriční komisi byli Macháček, Mařík, Trubač a Vavřich, členem výboru byl Dr. M. Bartoň z Bakova nad Jizerou. Předsedou trestní komise byl Šafr ze Železného Brodu a členové byli J. Horáček z Turnova, škpt. Činátl z Liberce a J. Mikule z Lomnice nad Popelkou. Odbor ledního hokeje při KVS v Liberci rozhodl, že v této sezóně budou mít všichni registrovaní žáci a dorostenci vstup na hokejové utkání zdarma. Také bylo stanoveno jednotné vstupné a to na zápasy I. třídy 13,- Kčs a II. třídy 8,- Kčs. Z každé vstupenky byla odváděna daň 0,50,- Kčs a 0,50,- Kčs bylo odváděno na opomíjené sporty. Daň byla odváděna jak z mistrovských tak z přátelských zápasů.
V této sezóně bylo sehráno v celém kraji 202 mistrovských a 97 přátelských utkání. Do mistrovství se zapojilo celkem 47 oddílů.

Týmy I. třídy skupiny „A“ (sever): Sokol Česká Lípa, ZSJ Zdar Slavia Liberec, Sokol Rapid Liberec, Sokol SNB Liberec, VSJ Liberec a Sokol Jablonec nad Nisou.

Na schůzi krajské výboru ledního dne 27.1.1950 bylo řešeno nedohrané utkání Jablonec nad Nisou – Česká Lípa. Na této schůzi bylo zjištěno, že Sokol Jablonec nad Nisou má zastavenou činnost z důvodu nedoplatku 2 000,- Kčs vůči Sokolu Dolní Bousov, zastavenou činnost měl Jablonec už před sezónou. Na základě zjištěných skutečností byly všechny zápasy Jablonce nad Nisou v mistrovství anulovány.

Tabulka I. třídy skupiny „A-sever“
1.
Sokol Česká Lípa4
2
1
1
25
:
25
5
2.
ZSJ Zdar Slavia Liberec4
2
1
1
19
:
23
5
3.
Sokol Rapid Liberec4
2
0
2
18
:
13
4
4.
Sokol SNB Liberec4
2
0
2
27
:
31
4
5.
VSJ Liberec4
1
0
3
21
:
18
2
6.
Sokol Jablonec nad Nisou








Zápasy I. třídy skupiny „A-sever“:
  • Sokol SNB Liberec – Sokol Jablonec nad Nisou 10:0 (1:0, 4:0, 5:0) Pomajzl 3, Balcar 2, Kroutil 2, Kopecký, Dlouhý, Halák, rozhodčí: Jiráček, diváků: 300 (hráno 14.1.1950)
  • ZSJ Zdar Slavia Liberec - Sokol Jablonec nad Nisou 7:4 (3:1, 2:2, 2:1) Novák 6, Holý – Ota 2, Mečíř, Sobotka, rozhodčí: Jiráček, Král, diváků: 500 (hráno 19.1.1950 od 19:30)
  • Sokol SNB Liberec - Sokol Rapid Liberec 3:8 (1:2, 0:1, 2:5) Pomajzl, Sokolíček, Kopecký – Tišnovský 2, Spurný ml. 2, Vaňátko, Havránek, vlastní, ??, rozhodčí: Jiráček, Lederer, diváků: 300 (hráno 20.1.1950 od 19:30)
  • Sokol Jablonec nad Nisou – VSJ Liberec 5:10 (2:2, 2:4, 1:4) Ota 2, Mečíř 2, Kohout – Srb 4, Rossi 3, Nováček 2, Čech, rozhodčí: Louda, Stařík (hráno 20.1.1950)
  • VSJ Liberec – Sokol Rapid Liberec 0:4 (0:4, 0:0, 0:0) Tišnovský, Scheib, Kutík, Spurný, rozhodčí: Šedivý, diváků: 600 (hráno 21.1.1950 od 15:00)
  • Sokol Česká Lípa – ZSJ Zdar Slavia Liberec 6:6 (2:0, 1:3, 3:3) Vosmanský 3, Čihák 2, Dvořák – Novák 3, Čihák 2, Helikar, rozhodčí: Lenc, Cinkl, Diváků: 600 (hráno 21.1.1950 od 19:30)
  • ZSJ Zdar Slavia Liberec – Sokol Rapid Liberec 6:5 (0:2, 3:2, 1:1) Novák 2, Vozníček 2, Čihák, Helikar – Doležal 2, Tišnovský, Havránek, Scheib, rozhodčí: Cinkl, Cejp, diváků: 1200 (hráno 22.1.1950 od 14:30)
  • Sokol Česká Lípa – Sokol SNB Liberec 14:4 (5:2, 4:1, 5:1) Vosmanský 3, Říha 3, Dvořák 3, Veas 3, Přibyl, Bodlák – Sokolíček 2, Halák 2, rozhodčí: Kosina, Vodička (hráno 22.1.1950)
  • Sokol SNB Liberec- VSJ Liberec 9:6 (3:2, 2:2, 4:2) Brůcha 5, Kopecký 2, Sokolíček, Pomajzl – Skořepa 2, Nováček 2, Holý, Fintes, rozhodčí: Jakubský, Kosina, diváků: 400 (hráno 23.1.1950 od 19:30)
  • ZSJ Zdar Slavia Liberec - Sokol SNB Liberec 4:11 (2:2, 1:3, 1:4) Pozníček, Dlouhý, Hovorka, Novák – Sokolíček 4, Pomajzl 3, Balcar 2, Vojtěch, Odcházel, rozhodčí: Lederer, Šolc, diváků: 1000 (hráno 24.1.1950 od 19:30)
  • Sokol Jablonec nad Nisou - Sokol Česká Lípa 5:6 nedohráno (1:1, 2:5, 2:0) Hrinkiv 2, Vacek 2, Sobotka, Ota - Vosmanský 2, Přibyl, Říha, Patočka, ??, rozhodčí: Pech, Kosina, diváků: 300, utkání bylo ve třetí třetině ukončeno, když diváci vnikli na hřiště, když jeden rozhodčí branku z trestného střílení uznal a druhý neuznal, u domácích je uveden i střelec uznané – neuznané branky (hráno 24.1.1950)
  • VSJ Liberec – Sokol Česká Lípa 14:2 (4:1, 4:0, 6:1) ?? 5, Holý 3, Rossi 2, Srba 2, Čech, Hromádko – Vosmanský 2, rozhodčí: Oplt (hráno 25.1.1950 od 1930)
  • Sokol Jablonec nad Nisou - Sokol Rapid Liberec 9:6 (4:1, 3:1, 2:4) Mečíř 3, Ryči, Ota, Hrinkiv, Sobotka, Pluhař, ?? – Tišnovský 3, Dočekal, Havránek, ??, rozhodčí: ??, diváků: 1000 (hráno 25.1.1950)
  • ZSJ Zdar Slavia Liberec - VSJ Liberec 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) Novák 2, Čihák – Pintes, rozhodčí: Šolc, Lenc, diváků: 1000 (hráno 26.1.1950 od 19:30)
  • Sokol Česká Lípa - Sokol Rapid Liberec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Říha, Vosmanský, Velas, Dvořák – Spurný, rozhodčí: Pecháček, Oplt, diváků: 1200 (hráno 26.1.1950 od 19:30)

Sokol Česká Lípa vyhrál mistrovství I. třídy skupiny „A“ (severní) a postoupil do finále o mistra Libereckého kraje. VSJ Liberec a Sokol Jablonec nad Nisou sestoupily z I. třídy.

Týmy I. třídy skupiny „B“ (jih): Sokol Dolní Bousov, Sokol Turnov, VSJ Turnov, Sokol Bakov nad Jizerou, Sokol Katusice a Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou.

Tabulka I. třídy skupiny „B-jih“
1.
Sokol Dolní Bousov5
5
0
0
56
:
10
10
2.
VSJ Turnov5
4
0
1
40
:
41
8
3.
Sokol Turnov5
3
0
2
34
:
17
6
4.
Sokol Bakov nad Jizerou5
2
0
3
21
:
37
4
5.
Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou5
0
1
4
14
:
35
1
6.
Sokol Katusice5
0
1
4
12
:
37
1

Zápasy I. třídy skupiny „B-jih“:
  • VSJ Turnov – Sokol Bakov nad Jizerou 13:5 (2:2, 4:0, 7:3) Vestfál 10, Bíma, Fejfar, vlastní – Noháč 3, Bílek, Rulc, rozhodčí: Jelínek, Kaucký, diváků: 400, v poli hra byla celkem vyrovnaná, hosté hrající jen o 7 hráčích nevydrželi však po celý zápas se silami (hráno 6.1.1950)
  • Sokol Dolní Bousov – Sokol Turnov 5:1, rozhodčí: Vaněk, Jarý (hráno 14.1.1950)
  • Sokol Turnov – Sokol Bakov nad Jizerou 8:1 (1:0, 2:1, 5:0) Matoušek 2, Sedláček 2, Dufek 2, Košek, Hafner – vlastní, rozhodčí: Tomáš, Lederer, diváků: 400, domácí vysoko zvítězili zlepšeným výkonem v poslední třetině (hráno 19.1.1950 od 20:00)
  • VSJ Turnov – Sokol Dolní Bousov 2:23 (0:9, 2:7, 0:7) Fejfar, Vestfál – Charvát 7, Šichta 4, Holý M. 4, Stejskal 3, Šolc 2, Lenc, Exner, vlastní, rozhodčí: Pecháček, Jelínek, diváků: 400, hosté byli ve všech řadách lepší a zvítězili nečekaně vysokým rozdílem (hráno 20.1.1950 od 20:00)
  • Sokol Bakov nad Jizerou - Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou 5:4 (1:1, 3:2, 1:1) Šimon 2, Racek, Noháč, Bílek – Mikule Z. 2, Špicar, vlastní, rozhodčí: Gürtler, diváků: 400 (hráno 20.1.1950)
  • Sokol Turnov - Sokol Katusice 9:2 (2:2, 6:0, 1:0) Matoušek 4, Sedláček 3, Dufek 2 – Folprecht, Šťovíček, rozhodčí: bří ??, diváků: 300, až na první třetinu byli domácí ve značné převaze (hráno 21.1.1950 od 20:00)
  • Sokol Turnov – Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou 10:2 (1:0, 4:0, 5:2) Sedláček 4, Mareš 2, Karásek 2, Matoušek, Richter – Ota, Maček, rozhodčí: Jelínek, Dědeček, diváků: 400, domácí měli po celý zápas znatelnou převahu (hráno 22.1.1950 od 10:00)
  • Sokol Dolní Bousov – Sokol Bakov nad Jizerou 9:3 (3:1, 3:1, 3:1) Holý 4, ?? 2, Šichta, Šolc, Charvát - ??, Rulc, Vavřich, rozhodčí: Tomáš, diváků: 500 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
  • Sokol Katusice - VSJ Turnov 4:11 (2:5, 2:3, 0:3) ?? 2, Fejfar 2 - Vestfál 5, Bém 2, Kameník 2, Fejfar 2, rozhodčí: Jelínek, Tomáš, celý zápas měly hosté jasnou převahu (hráno 22.1.1950)
  • Sokol Bakov nad Jizerou – Sokol Katusice 7:3 (1:2, 4:1, 2:0) Bílek 2, Racek 2, Noháč, Bím, Rulc – Folprecht 2, Šťovíček, rozhodčí: Král, diváků: 400 (hráno 24.1.1950)
  • Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou - Sokol Dolní Bousov 3:11 (1:3, 1:4, 1:4) Maček, Nevyhoštěný, Vojtíšek – Holý 4, Šolc 3, Lenc 2, Stejskal 2, rozhodčí: Tomáš, diváků: 200 (hráno 25.1.1950)
  • Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou - VSJ Turnov 3:7 (hráno před 26.1.1950)
  • Sokol Dolní Bousov – Sokol Katusice 8:1 (3:1, 2:0, 3:0) Holý 4, Šichta 2, Lenc, Stejskal – Folprecht, rozhodčí: ??, diváků: 500 (hráno 26.1.1950)
  • VSJ Turnov - Sokol Turnov 7:6 (1:4, 4:1, 2:1) Vestfál 3, Bíma 2, Fejfar, Zvešper – Dufek 2, Sedláček 2, Matoušek, Bernat, rozhodčí: Kosina, Jelínek, diváků: 600, vojáci porazili favorizovaný sokol, i když v první třetině prohrávali, později však strhli iniciativu na svoji stranu a měli převahu (hráno 26.1.1950)
  • Sokol Katusice - Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou 2:2 (0:1, 0:1, 2:2) Folprecht, Šťovíček – Nevyhoštěný, vlastní, rozhodčí: Pecháček, diváků: 100 (hráno 29.1.1950)

Sokol Dolní Bousov vyhrál mistrovství I. třídy skupiny „B“ (jižní) a postoupil do finále o mistra Libereckého kraje.

Zápasy o mistra kraje:
  • Sokol Dolní Bousov - Sokol Česká Lípa 12:5 (4:1, 6:0, 2:4) Charvát 7, Šichta 2, Holý, Šolc, Lenc – Pek 2, Dvořák, Říha, Patočka, rozhodčí: Pecháček, Oplt, diváků: 400 (hráno 28.1.1950)
  • Sokol Česká Lípa - Sokol Dolní Bousov 1:8 (0:2, 0:5, 1:1) Holý 4, Charvát 2, Šichta, Lenc – Dvořák, rozhodčí: Cejp, Cinkl, diváků: 800 (hráno 29.1.1950 od 14:30)

Sokol Dolní Bousov se stal mistrem Libereckého kraje a postoupil do oblastního mistrovství.

Přátelské utkání:
  • Sokol ČSD Turnov – Sokol Železný Brod 4:3 (1:0, 1:3, 2:0) Dufek 3, Sedláček – Vajdák, Berka, Rezler II, rozhodčí: Jelínek, Dědek, diváků: 600, hosté nastoupili v neúplné sestavě a podlehli těsně nadšeně hrajícímu mužstvu domácích, zápas se hrál poměrně tvrdě (hráno 4.1.1950)
  • Sokol ČSD Turnov – Sokol SNB Liberec 7:7 (2:0, 3:1, 2:6) Matoušek 2, Berna 2, Dufek 2, Sedláček – Sokolíček 4, Dlouhý, Kratochvíl, Vojtěch, rozhodčí: Jelínek, Paleček, diváků: 400, obě mužstva předvedla rychlou a místy tvrdou hru (hráno 5.1.1950)
  • Sokol Turnov – ZSJ Zdar Slavia Liberec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) Vestfál – Helikar 3, Smíšek, rozhodčí: Jelínek, diváků: 500, domácí mužstvo bylo posíleno čtyřmi hráči VSJ, nutno označit výsledek za úspěch hostí (hráno 12.1.1950)
  • Sokol Jablonec nad Nisou – Sokol Turnov 9:8 (1:7, 2:1, 6:0) Ota 4, ??, ?? – Sedláček 2, Dufek 2, Košek 2, Matoušek, Richtr, rozhodčí: Škarvan, hosté nastoupili k utkání unaveni z dopoledního zápasu s Lomnicí (hráno 22.1.1950)
  • Sokol Turnov – ATK Praha 4:10 (2:6, 2:4, 0:0) ?? 2, Richtr, Petriv – Marek 4, Schiller 3, Pospíšil, ??, vlastní, rozhodčí: Jelínek, Kobera, diváků: 800, hokejisté ATK měli dvě třetiny více ze hry (hráno 29.1.1950 od 16:00)
  • Sokol Turnov – Sokol Rapid Liberec 9:8 (5:4, 3:1, 1:3) Matoušek 2, Bernat 2, Sedláček 2, Richtr, Petriv, Dufek – Havránek 3, Scheib, Liška, Doležal, ??, ??, rozhodčí: Jelínek, Paleček, diváků: 250, domácí v neúplné sestavě s útočníkem Fejfarem v brance, přesto dovedli těsným rozdílem zvítězit po rušném a celkem vyrovnaném boji (hráno 1.2.1950 od 16:00)

Týmy II. třídy oddělení „A“: ZSJ ČSAD Liberec, ZSJ Seba Tanvald, Sokol Doubí, Sokol Nové Město pod Smrkem, Sokol Osečná a Sokol Velké Hamry.

Tabulka II. třídy oddělení „A“ průběžná:
1.
Sokol Velké Hamry4
4
0
0
50
:
9
8
2.
ZSJ ČSAD Liberec5
4
0
1
36
:
8
8
3.
ZSJ Seba Tanvald5
3
0
2
37
:
16
6
4.
Sokol Doubí3
0
0
3
6
:
32
0
5.
Sokol Nové Město pod Smrkem2
0
0
2
1
:
16
0
6.
Sokol Osečná3
0
0
3
1
:
50
0

Zápasy II. třídy oddělení „A“:
  • Sokol Velké Hamry – ZSJ Seba Tanvald 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Vojtek, Strnádek, Haba, Heller, Hejral – Hozda, Lejsek, rozhodčí: Řehořek, diváků: 400 (hráno 14.1. nebo 15.1.1950)
  • ZSJ Seba Tanvald – Sokol Nové Město pod Smrkem 11:0 (4:0, 1:0, 6:0) Hodza 3, Skála 2, Žehnal 2, Bufka, Lejsek, Udržal, Šolner, rozhodčí: Pach, Jarý, diváků: několik desítek (hráno 19.1.1950)
  • Sokol Velké Hamry - Sokol Osečná 24:0 (10:0, 6:0, 8:0) Jankovský 7, Karbusický 4, Heler 4, Hejral 3, Hofman 3, Čivrný 2, Vojtek, rozhodčí: Aichler, diváků: 150 (hráno 19.1.1950)
  • ZSJ ČSAD Liberec – Sokol Osečná 10:0 (4:0, 3:0, 3:0) Nykodým 3, Šabata 3, Machačný, Lochovský, Hubáček, ??, rozhodčí: Lederer (hráno 21.1.1950)
  • Sokol Nové Město pod Smrkem - ZSJ ČSAD Liberec 1:5 (0:2, 0:2, 1:1) ?? – Šabata 2, Machačný, Hubáček, Dubina (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
  • ZSJ Seba Tanvald - Sokol Osečná 16:1 (6:0, 7:1, 3:0) Skála 7, Holzbach 6, Udržal, Soeiner, Žehnal – Nápravník, rozhodčí: Stařík, diváků: 150 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
  • Sokol Velké Hamry - Sokol Doubí 15:3 (7:0, 4:2, 4:1) Strnádek 9, Heller 2, Čivrný 2, Hojták, Janovský – Bernkopf 2, Fejfar, rozhodčí: Jarý (hráno 24.1.1950)
  • ZSJ Seba Tanvald - ZSJ ČSAD Liberec 1:7 (0:3, 1:2, 0:2) Hozda – Holý 2, Nykodým 2, Hubáček, Šichta, Havlas, rozhodčí: Šedivý, diváků: 200 (hráno 24.1.1950 od 19:30)
  • ZSJ Seba Tanvald - Sokol Doubí 7:3 (2:0, 3:2, 2:1) Hozda 4, Skála, Zehnal – Rob 2, Šlapák, rozhodčí: Kuch (hráno 25.1.1950)
  • Sokol Velké Hamry - ZSJ ČSAD Liberec 5:4 (0:1, 2:2, 3:1) Strnádek 2, Čivrný, Karbusický, Heller – Machačný 2, Holý 2, rozhodčí: Stařík, Lederer (hráno 25.1.1950)
  • ZSJ ČSAD Liberec - Sokol Doubí 10:0 (1:0, 6:0, 3:0) Šabata 2, Machačný 2, Hubáček 2, Havlas 2, Šitina, Lochovský, rozhodčí: Stařík (hráno před 12.2.1950 v Jablonci nad Nisou)
  • Sokol Nové Město pod Smrkem – Sokol Doubí ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
  • Sokol Nové Město pod Smrkem - Sokol Osečná ?:?, rozhodčí: Drška (mělo se hrát 7.1.1950)
  • Sokol Doubí - Sokol Osečná ?:?, rozhodčí: Kobera (mělo se hrát 8.1.1950)
  • Sokol Velké Hamry - Sokol Nové Město pod Smrkem ?:?, rozhodčí: Koucký (mělo se hrát 8.1.1950)

Týmy II. třídy oddělení „B“: Sokol Česká Kamenice, Sokol Šluknov, ZSJ Velveta Varnsdorf, Sokol Jiříkov, Sokol Elité Varnsdorf a Sokol Velký Šenov.

Tabulka II. třídy oddělení „B“ průběžná:
1.
Sokol Elité Varnsdorf3
2
1
0
36
:
12
5
2.
Sokol Česká Kamenice2
1
1
0
8
:
7
2
3.
Sokol Šluknov0
0
0
0
0
:
0
0
4.
ZSJ Velveta Varnsdorf1
0
0
1
2
:
3
0
5.
Sokol Jiříkov1
0
0
1
3
:
16
0
6.
Sokol Velký Šenov1
0
0
1
4
:
15
0

Zápasy II. třídy oddělení „B“:
  • Sokol Elité Varnsdorf - Sokol Šluknov 15:4 (2:1, 6:2, 7:1) Kraus 5, Růžička 3, Mastík 3, Paroulek, Másílko, Křivka, ?? - ??, ??, rozhodčí: Hořčička, Lenc, diváků: 400 (hráno 24.1.1950, není známo jestli se jednalo o mistrovské utkání)
  • Sokol Elité Varnsdorf - Sokol Jiříkov 16:3 (5:1, 7:1, 4:1) Mikšíček 4, Másílko 3, Mastík 3, Paroulek 2, Křivka 2, Kraus 2 – Zeman, Hanrych, Svoboda, rozhodčí: Horčička (hráno 25.1.1950)
  • Sokol Česká Kamenice– ZSJ Velveta Varnsdorf 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) rozhodčí: Devátý, diváků: 150 (hráno 25.1.1950)
  • Sokol Česká Kamenice - Sokol Elité Varnsdorf 5:5 (0:1, 4:3, 1:1) rozhodčí: Vodička (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
  • Sokol Šluknov – Sokol Jiříkov ?:?, rozhodčí: Adamec (mělo se hrát 7.1.1950)
  • Sokol Elité Varnsdorf – ZSJ Velveta Varnsdorf ?:?, rozhodčí: Hosnedl (mělo se hrát 7.1.1950) · Sokol Velký Šenov - Sokol Česká Kamenice ?:?, rozhodčí: Šubrt (mělo se hrát 7.1.1950)
  • Sokol Jiříkov – Sokol Česká Kamenice ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
  • ZSJ Velveta Varnsdorf – Sokol Velký Šenov ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
  • Sokol Velký Šenov – Sokol Šluknov ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
  • Sokol Jiříkov - ZSJ Velveta Varnsdorf ?:?, rozhodčí: Pech (mělo se hrát 8.1.1950)
  • Sokol Šluknov - Sokol Česká Kamenice ?:?, rozhodčí: Hájek (mělo se hrát 8.1.1950)
  • Sokol Elité Varnsdorf - Sokol Velký Šenov ?:?, rozhodčí: Medek (mělo se hrát 8.1.1950)
  • Sokol Velký Šenov – Sokol Jiříkov ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
  • ZSJ Velveta Varnsdorf - Sokol Šluknov ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)

Týmy II. třídy oddělení „C“: Sokol Doksy, ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem, Sokol Cvikov, Sokol Nový Bor, VSJ Zákupy a Sokol Mimoň.

Tabulka II. třídy oddělení „C“ průběžná:
1.
Sokol Doksy4
2
2
0
15
:
7
6
2.
VSJ Zákupy1
0
1
0
3
:
3
1
3.
Sokol Cvikov1
0
1
0
2
:
2
1
4.
Sokol Nový Bor0
0
0
0
0
:
0
0
5.
ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem1
0
0
1
1
:
7
0
6.
Sokol Mimoň1
0
0
1
1
:
3
0

Zápasy II. třídy oddělení „C“:
  • ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem – Sokol Doksy 1:7 (1:2, 0:0, 0:5) Šlik – Balcar 2, Průcha 2, Ouředník, Janda, Pelda, rozhodčí: Jakubský (hráno 21.1.1950)
  • Sokol Doksy – Sokol Cvikov 2:2 (1:0, 1:0, 0:2) Ouředníček, Balcar – Brož 2, rozhodčí: Adamec (hráno 22.1.1950 od 14:00)
  • Sokol Doksy - Sokol Mimoň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Balcar 2, Pelda - ??, rozhodčí: Šafránek, Karas, diváků: 250 (hráno 24.1.1950)
  • Sokol Doksy - VSJ Zákupy 3:3 (1:1, 2:0, 0:2) Brůcha 2, Barcal – Gabriel 2, Nový, diváků: 300 (hráno 29.1.1950)
  • Sokol Nový Bor – Sokol Mimoň ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
  • VSJ Zákupy – ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
  • ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem - Sokol Nový Bor ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
  • Sokol Cvikov – VSJ Zákupy ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
  • VSJ Zákupy – Sokol Nový Bor ?:?, rozhodčí: Kosina (mělo se hrát 7.1.1950)
  • Sokol Cvikov - Sokol Mimoň ?:?, rozhodčí: Šafařík (mělo se hrát 7.1.1950)
  • Sokol Nový Bor - Sokol Doksy ?:?, rozhodčí: Kosina (mělo se hrát 8.1.1950)
  • VSJ Zákupy - Sokol Mimoň ?:?, rozhodčí: Tahal (mělo se hrát 8.1.1950)
  • ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem - Sokol Cvikov ?:?, rozhodčí: Šubrt (mělo se hrát 8.1.1950)
  • Sokol Cvikov – Sokol Nový Bor ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
  • Sokol Mimoň - ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)

Týmy II. třídy oddělení „D“: Sokol Pěnčín, Sokol Kněžmost, Sokol Mnichovo Hradiště, Sokol Semily, Sokol Železný Brod II. a Sokol Turnov II.

Tabulka II. třídy oddělení „D“ průběžná:
1.
Sokol Kněžmost3
3
0
0
23
:
7
6
2.
Sokol Semily3
2
0
1
21
:
12
4
3.
Sokol Turnov II2
1
0
1
8
:
8
2
4.
Sokol Mnichovo Hradiště3
1
0
2
12
:
18
2
5.
Sokol Pěnčín3
1
0
2
8
:
15
2
6.
Sokol Železný Brod II2
0
0
2
3
:
15
0

Zápasy II. třídy oddělení „D“:
  • Sokol Turnov II - Sokol Mnichovo Hradiště 3:6 (1:2, 1:2, 1:2) Svoboda 2, Štěpán – Vaníček ?, ??, rozhodčí: Paleček, Koucký, diváků: 80, hosté byli poněkud lepším celkem a zaslouženě zvítězili (hráno 20.1.1950)
  • Sokol Semily - Sokol Mnichovo Hradiště 7:4 (4:2, 0:2, 3:0) Balcar 3, Juliš 2, Vacátko 2 – Šilhavý 2, Vaníček 2 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
  • Sokol Kněžmost – Sokol Pěnčín 7:1 (3:0, 1:0, 3:1) Lejsek 2, Stejskal, Zdobinský, Pelda, Dusil, Kraus - ?? (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
  • Sokol Semily– Sokol Železný Brod II 10:0 (2:0, 4:0, 4:0) Balcar 4, Vacátko 4, Štrégl 2 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
  • Sokol Železný Brod II - Sokol Pěnčín 3:5 (0:1, 2:4, 1:0) (hráno 28.1.1950)
  • Sokol Kněžmost - Sokol Semily 8:4 (4:1, 1:3, 3:0) Lejsek 3, Šída, Pelda, Stejskal, Konobloch, ?? – Vacátko, vlastní (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
  • Sokol Turnov II - Sokol Pěnčín 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) Pluhař 3, Roštejnský, Karpíšek – Kočí 2, rozhodčí: Paleček, Koucký (hráno 28.1.nebo 29.1.1950)
  • Sokol Mnichovo Hradiště - Sokol Kněžmost 2:8 (1:6, 0:1, 1:0) Tůma, Vaníček – Lejsek 4, Pelda 3, Stejskal, rozhodčí: Jelínek (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
  • Sokol Železný Brod II – Sokol Kněžmost ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
  • Sokol Mnichovo Hradiště - Sokol Železný Brod II ?:?, rozhodčí: Paleček (mělo se hrát 8.1.1950)
  • Sokol Pěnčín - Sokol Semily ?:?, rozhodčí: Jarý (mělo se hrát 8.1.1950)
  • Sokol Semily - Sokol Turnov II ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
  • Sokol Turnov II - Sokol Kněžmost ?:?, rozhodčí: Vaněk (mělo se hrát 22.1.1950 od 19:30)
  • Sokol Pěnčín – Sokol Mnichovo Hradiště ?:?, rozhodčí: Šlambera (mělo se hrát 22.1.1950 v Turnově)
  • Sokol Turnov II – Sokol Železný Brod II ?:?, rozhodčí: Pošva (mělo se hrát 3.2.1950)

Týmy III. třídy oddělení sever „A“: Sokol Hejnice, ZSJ Elektro-Praga Rýnovice, Sokol Alšovice a Sokol Lišný.

Tabulka III. třídy oddělení sever „A“ průběžná:
1.
ZSJ Elektro-Praga Rýnovice5
5
0
0
54
:
11
10
2.
Sokol Hejnice3
2
0
1
31
:
15
4
3.
Sokol Alšovice4
1
0
3
10
:
45
2
4.
Sokol Lišný4
0
0
4
5
:
59
0

Zápasy III. třídy oddělení „A-sever“:
  • ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Alšovice 20:3 (6:0, 8:2, 6:1) Pomichálek 5, Miler 5, Stracer 4, Kostlán 3, Novotný 2, Me?? – Soukup 3, ??, rozhodčí: Stránský, diváků: 200 (hráno 7.1. nebo 8.1.1950)
  • Sokol Lišný – Sokol Hejnice 2:18 (0:9, 2:4, 0:5) ??, ?? – Novotný 7, Krpata 6, Krédl 3, Štěpán, Mach (hráno 21.1.1950)
  • Sokol Alšovice - Sokol Hejnice 3:8 (0:1, 2:6, 1:1) ??, ?? – Novotný 4, Krpata 4, rozhodčí: Nováček, diváků: 50 (hráno 22.1.1950)
  • ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Hejnice 10:5 (2:3, 5:1, 3:2) Chuchlík 4, Jukl 3, Štracer 2, Čermák - Krpata 5, rozhodčí: Stránský (hráno 23.1.1950)
  • ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Lišný 13:2 (2:0, 6:0, 5:2) Chuchlík 3, Štracer 3, Jukl 3, Čermák 2, Pomikálek 2 – Poloprutský, Hajný, rozhodčí: Stránský (hráno 24.1.1950)
  • ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Alšovice 16:1 (2:0, 8:1, 6:0) Chuchlík 4, Jukl 4, Pomichálek 3, Štracer 2, Novotný, Pazdera, Čermák – Šabatka, rozhodčí: Stránský (hráno 25.1.1950)
  • ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Lišný 25:0 (4:0, 11:0, 10:0) Stracer 6, Kostlán 6, Duštíra 4, Chuchlík 3, Jukl 3, ??, rozhodčí: Stránský, diváků: 150 (hráno 1.2.1950)
  • Sokol Alšovice – Sokol Lišný 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) Soukup, Paldus, Hlušička – Poloprutský (hráno 4.2.1950)
  • Sokol Hejnice – Sokol Lišný ?:?, rozhodčí: Pech (mělo se hrát 7.1.1950)
  • Sokol Hejnice - Sokol Alšovice ?:?, rozhodčí: Kaucký (mělo se hrát 8.1.1950)
  • Sokol Lišný – Sokol Alšovice ?:? (mělo se hrát 22.1.1950)
  • Sokol Hejnice - ZSJ Elektro-Praga Rýnovice ?:? (mělo se hrát 22.1.1950)

Týmy III. třídy oddělení sever „B“: ZSJ Velveta Horní Podluží, ZSJ Bělské papírny, Sokol Rumburk, Sokol Dolní Poustevna, Sokol Krásná Lípa a Sokol Kamenický Šenov.

Tabulka III. třídy oddělení sever „B“ průběžná:
1.
Sokol Rumburk3
3
0
0
25
:
7
6
2.
Sokol Kamenický Šenov2
1
0
1
14
:
11
2
3.
ZSJ ELITE Krásná Lípa2
1
0
1
10
:
13
2
4.
ZSJ Bělské papírny2
1
0
1
8
:
11
2
5.
Sokol Dolní Poustevna1
0
0
1
6
:
8
0
6.
ZSJ Velveta Horní Podluží2
0
0
2
3
:
16
0

Zápasy III. třídy oddělení „B-sever“:
  • ZSJ ELITE Krásná Lípa – Sokol Rumburk 1:7 (0:2, 0:2, 1:3) Zeman – Tomášek 3, Kalvoda 2, Vít, Krejčík, rozhodčí: Čech (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
  • ZSJ Bělské papírny - ZSJ Velveta Horní Podluží 6:3 (0:1, 2:2, 4:0) Matoušek 2, Šrámek, Bacoun, Hyka, Fidlet - ??, ?? (hráno 21.1. nebo 22.1.1950 v Krásné Lípě)
  • ZSJ ELITE Krásná Lípa - Sokol Kamenický Šenov 9:6 (3:1, 2:2, 4:3) Steklý 3, Zeman 3, Pištora 3 – Konrád 2, Vyšín 2, Jecha, Dymák, rozhodčí: Fuksa (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
  • Sokol Dolní Poustevna - Sokol Rumburk 6:8 (2:4, 3:1, 1:3) ??, ?? – Kalvoda 2, Tomášek 2, Zábranský, Krejčík, Fejtek, Vít (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
  • ZSJ Velveta Horní Podluží - Sokol Rumburk 0:10 (hráno 28.1. nebo 29:1.1950)
  • Sokol Kamenický Šenov - ZSJ Bělské papírny 8:2 (3:1, 2:1, 3:0) Janatka 2, Jech 2, Vyšín 2, Hekerle, Kondrád - ??, ??, rozhodčí: Fuksa, Čech, diváků: 300 (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
  • Sokol Dolní Poustevna – Sokol Kamenický Šenov ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
  • ZSJ papírny Bělá pod Bezdězem - Sokol Dolní Poustevna ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
  • ZSJ Velveta Horní Podluží – Sokol Dolní Poustevna ?:?, rozhodčí: Lebeda (mělo se hrát 7.1.1950)
  • ZSJ Bělské papírny – Sokol Krásná Lípa ?:?, rozhodčí: Kobera (mělo se hrát 7.1.1950)
  • Sokol Dolní Poustevna - ZSJ ELITE Krásná Lípa ?:?, rozhodčí: Lebeda (mělo se hrát 8.1.1950)
  • ZSJ Velveta Horní Podluží - Sokol Kamenický Šenov ?:?, rozhodčí: Čech (mělo se hrát 8.1.1950)
  • ZSJ Bělské papírny - Sokol Rumburk ?:?, rozhodčí: Pošva (mělo se hrát 8.1.1950)
  • ZSJ ELITE Krásná Lípa - ZSJ Velveta Horní Podluží ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
  • Sokol Rumburk - Sokol Kamenický Šenov ?:?, rozhodčí: Hájek (mělo se hrát 3.2.1950)

Konec první části pokračování zde

zdroj: Stráž Severu – rok 1949 a 1950
zdroj: 04/2012 – Bousovák
zdroj: https://dspace.tul.cz/bitstream/handle/15240/2170/mgr_20138.pdf?sequence=1
zdroj: http://avlh.sweb.cz/CZ-1949-50-DS.pdf
zdroj: http://internationalhockeywiki.com/ihw/index.php?title=1949%E2%80%9350_Region %C3%A1ln%C3%AD_sout%C4%9B%C5%BEe_season

 
Aktuální články
Utkání
Muži A | Sobota 10.10.2020, 17:00
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
 
Muži A | Sobota 05.12.2020, 17:00
HC Turnov 1931 - HC Slavoj Liberec
 
Muži B | Čtvrtek 12.03.2020, 20:00
HC Turnov 1931 "B" - Absolutní Hokejový Amatéři Jablonec nad Nisou
5:6 pp (1:0, 3:4, 1:1 - 0:1)
 
Muži B | Čtvrtek 10.12.2020, 20:30
HC Turnov 1931 "B" - VRD Sever 92
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 11:00
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa
2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
 
Starší žáci | Sobota 05.12.2020
HC Česká Lípa - HC Turnov 1931
 
Mladší žáci | Sobota 10.10.2020, 09:00
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa
8:3 (0:2, 1:1, 7:0)
 
Mladší žáci | Sobota 05.12.2020
HC Česká Lípa - HC Turnov 1931
 
Žáci - 5. třída | Neděle 04.10.2020, 11:00
Bilí Tygři Liberec - 2 - HC Turnov 1931
0:0 ()
 
Žáci - 5. třída | Neděle 06.12.2020
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
 
 
HC Turnov 1931 - www.hcturnov.cz, kontakt: info@hcturnov.cz, administrátor: admin@hcturnov.cz     RSS